Ką valgo studentas?


Šaldytos daržovės: pigu, greita, bet ar skanu?

Šaldytos daržovės: pigu, greita, bet ar skanu? Autorės nuotrauka.

Žodis „studentas“ jau yra tapęs epitetu. Kaip „blondinė“, „moksliukas“, taip ir „studentas“ turi savą atspalvį. Kai vaikinas ar mergina pasako, kad jie yra studentai, neretai pamanom, kad jie vartoja vien „skystą duoną“, dar kitaip vadinamu alum, visuomenei atrodo, kad studentai maitinasi vien košėm, įvairiom kruopom, makaronais ar keptom bulvėm. Bet ar tikrai studentai nesugeba pastovėti virtuvėje prie keptuvės ir pasigaminti sau mėgiamą patiekalą?

Pakalbinus Klaipėdos universiteto studentus, galima pastebėti, kad keptos bulvės, makaronai ir kruopos vis dėlto yra tik mitas. Kad ir iš paprasčiausių produktų, studentai sugeba pasigaminti skaniausią vakarienę, štai keli pavyzdžiai:

Trečiakursis Audrius gamina tikriausiai patį studentiškiausią maistą: bulves supjausto kubeliais ir kepa su daug bulvių prieskonių bei užsigeria kefyru. Tačiau kartais keptas bulves pakeičia virtom bei užsikanda su silke arba kastiniu.

Rūta, gyvenanti Klaipėdos universiteto bendrabuty, kartu su savo kambario draugėm mėgsta pasigamint tokią užkandėlę: pakepini duonos riekeles, išverdi kiaušinius, juos sutarkuoji, sumaišai su majonezu ir tepi ant duonos. Anot merginos tai labai skanu. Ypač prie alaus.

Trečiam kurse besimokanti Indrė pasakoja, kad maisto gaminimas tapo labai retas reiškinys studijavimo metais. Tačiau jei jau gamina, tai tampa beveik šeimynine vakariene. Dažniausiai su savo kambario draugėm Indrė gamina plovą su vištiena ir paprikom. Svarbiausia daug aštrių prieskonių, patiekalas nesudėtingai pagaminamas, nebrangus, bet pakankamai sotus ir skanus.

Kitokį vištienos receptą pateikė pirmakursė Gintarė: ji vištienos filė apvolioja miltuose, kepa, tada ant viršaus užpila grietinėlę ir užberia daug prieskonių. Prie šitokios vištienos labiausiai tinka ryžiai. Taip pat mergina neslepia, kad gyvendama barake kaip dauguma studentų vengia maisto gaminimo.

Priešingai nei Gintarė, pirmakursė Jolita apsigyvenus bendrabuty neatsisakė maisto gaminimo. Nors su kambario draugėm mergina ruošia įvairų maistą, Jolita papasakojo kaip kepa paprastas dešreles tešloje, kuriai pagaminti reikia varškės pakelio, kiaušinio ir miltų. Miltų dėti tiek, kad tešlą būtų galima kočioti, supjaustyti ją juostelėm ir apsukti dešreles. Kepti aliejuje.

Raimonda savo skrandį mėgsta papildyti šaldytų daržovių ir ryžių mišiniu. Ji tiesiog ant keptų daržovių užberia virtus ryžius ir dar truputį pakepina. Uždeda prieskonių, česnako ir, kaip pati studentė sako, – vuolia! Sveikas ir skanus maistas.

Dar viena studentė Monika papasakojo, kaip kepa bulvių kukuliukus su sūriu: virtas bulves sumalti, įberti krakmolo, formuoti mažus rutulėlius su sūriu viduje, kepti aliejuje. Studentė pažymėjo, kad patiekalas labai nesudėtingas, tačiau reikalauja daug laiko, todėl jį daro tik kartu su draugais.

Tai tik keli receptukai, netgi „pagūglinę“  rastumėt daug studentiškų patiekalų. Reikia tik miltų, bulvių, duonos, aliejaus, kruopų, makaronų užsipirkt, o jei dar kiaušinių, mėsytės ir uogienės iš kaimo atsivešite ir turėsite noro gaminti ir eksperimentuoti, tai iš vis ponai būsite, o jūsų skrandis padėkos senatvėje.

Autorius: Žydrūnė Pociūtė

Comments

  1. Virginija says:

    Idėjos tiems, kas nebežino, ką pasigaminti. 🙂 Patiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: