PL, PG, P, NE – kas tai?


Raidiniai įvertinimai studentams sukėlė neaiškumų. Autorės nuotr.

Raidiniai įvertinimai studentams sukėlė neaiškumų. Autorės nuotr.

 

 

Prieš keletą savaičių Socialinių mokslų fakulteto stende paskelbtoje rudens semestro rezultatų išklotinėje studentai pastebėjo naujovę – raides greta  skaičiais išreikštų vidurkių. Nors paaiškinimai ir buvo pateikti, ne vienam kilo klausimas: ką šios žymos reiškia ir kokiu būdu šios raidžių kombinacijos yra priskiriamos studentui?

 

Studentams kilo neaiškumų

„Mano vidurkis netoli devynių, tačiau man priskirta raidė P. Tuo tarpu, keletas kitų grupės draugų, kurie turi mažesnius vidurkius, yra vertinami raidėmis PG“,- mintimis dalijosi trečio kurso studentė Agnė.

Merginos teigimu, nors paaiškinimai ir buvo pateikti, neaiškumų visgi kilo, nes buvo sunku suprasti, ką išreiškia toks „gradavimas“.

Tiesa, buvo ir tokių, kuriems problemų dėl naujos tvarkos nekilo. Ketvirto kurso Viešojo administravimo specialybės studentė Gintarė teigė, jog jai iš karto viskas tapo aišku: „Man tai nelabai aktualu, nes studijuoju paskutinius metus. Kita vertus, juk šalia pateikti paaiškinimai. Nežinau, kas čia dar gali būti neaišku.“,- sakė mergina.

Pagal ką skiriamos raidės?

Apie studentams kilusius neaiškumus kalbėjomės su Klaipėdos universiteto, Socialinių mokslų fakulteto prodekane dr. lekt. Daiva Verkulevičiūte – Kriukiene. Ji paaiškino, jog tokia akademinė informacijos sistema yra perimta iš Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Klaipėdos universitete naudojama pirmus metus: „Už visą sistemos tvarkymą yra atsakingi KTU. Jei mums iškyla kažkokių esminių klausimų ar norime pakeitimų sistemoje, kreipiamės būtent į juos“,- sakė prodekanė.

Paklausta, kokiu principu yra vykdomas raidžių ir jų kombinacijų priskyrimas ir ką tai reiškia, prodekanė paaiškino: „Raidė P rodo, jog studentas neturi akademinių skolų, t.y. toks studentas yra laikomas pažangiu. Šalia skolų turinčių studentų vidurkio rašoma NE. Jei studentas mokosi puikiai ir labai gerai (devintukais ir dešimtukais,- aut. past.), prie P rašoma raidė L. Jei studentas mokosi puikiai, gerai ir labai gerai (dešimtukais, devintukais ir aštuntukais,- aut. past.) – prirašoma G“.

Kam tai reikalinga?

Dr. lekt. D.Verkulevičiūtės – Kriukienės teigimu, prie skaičiais išreikšto vidurkio rašomi raidiniai įvertinimai naudingi tiek studentams, tiek dėstytojams – studentai gali „pasilyginti“ tarpusavyje, o dėstytojai akivaizdžiai mato savo auklėtinių pasiekimus.

„Manome, jog studentų pažymiai yra konfidencialus dalykas. Dėl šios priežasties pasirinkome tokią vidurkių išklotinę, kurioje nėra parodomi visi pažymiai. Raidiniai vertinimai padeda suprasti – jei nurodyta tik viena raidė P studentas turi pažymių, mažesnių nei aštuonetas“,- sakė studijų prodekanė.

Studentų ir prodekanės nuomonės išsiskyrė: „Manau, tai yra visiškai nereikalinga. Toks vertinimas yra neadekvatus.- sakė ketvirto kurso studentė Gintarė.- Žmogus gali turėti visus dešimtukus, o „suklupęs“ vieno egzamino metu ir gavęs, pavyzdžiui, septynetą, jis yra laikomas tik pažangiu. Tuo tarpu, kitas – kuris galbūt neturi nė vieno dešimtuko – yra laikomas gerai besimokančiu“.

Būsimosios žurnalistės Agnės nuomone, raidės turėtų būti priskiriamos atsižvelgiant į vidurkius, o ne į atskirus pažymius: „Manau, jei vertinimas būtų vykdomas pagal bendrą vidurkį, o ne pagal pažymius, gautus skirtingų egzaminų metu, būtų daug sąžiningiau ir aiškiau“.- sakė Agnė.

Besirūpinančius savo pažymiais, vidurkiais ir „reputacija“, galime nuraminti – raidėmis išreikštas įvertinimas niekur nebus rašomas (nei į studijų lapus, nei į diplomą). Tai – tik universiteto viduje vykdoma tvarka. O visiems, kuriems raidžių kombinacijos vis dar neaiškios, primename: PL – puikiai ir labai gerai (10 ir 9), PG – puikiai, gerai ir labai gerai (10, 9, 8), P – pažangus studentas, NE – yra akademinių skolų.

                                                 Autorė: Jovita Lapinskaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: