KUSS prezidento rinkimai: „sena – nauja“ prezidentė


Pirmą kartą sulaukta tokios gausybės norinčiųjų dalyvauti KUSS prezidento rinkimuose

Pirmą kartą sulaukta tokios gausybės norinčiųjų dalyvauti KUSS prezidento rinkimuose. Autoriaus nuotr.

Tradiciškai pirmąją kalendorinę pavasario dieną Klaipėdos universiteto (KU) studentų sąjungos (KUSS) nariai ataskaitinėje – rinkiminėje konferencijoje rinko naują savo vadovą. Pagaliau sulaukus pavasario džiaugsmingai nusiteikusiems KU studentams teko nelengva užduotis – išsirinkti naują vedlį, kuris rūpinsis jų gerove visus ateinančius metus. „Studlendo“ konferencijų salę užpildė neįtikėtinai daug žmonių: ne tik delegatų, bet ir svečių, norinčių stebėti ir aktyviai išsakyti savo nuomonę.

Į KUSS prezidento postą pretendavo dvi kandidatės – KUSS prezidentės kadenciją baigianti KU Sveikatos mokslų fakulteto Rekreacijos ir turizmo specialybės trečio kurso studentė Aurima Švedaitė ir naujų vėjų į KUSS siekianti įpūsti KU Humanitarinių mokslų fakultete Literatūrologijos specialybės magistro studijas įpusėjusi Giedrė Vaicekauskaitė.

KUSS prezidento rinkimai sulaukė pilnametystės

Pavasariškai nusiteikę konferenciją atidarė ir KUSS pilnametystės – 18-ojo gimtadienio proga sveikinimus bei linkėjimus kandidatėms išsakė Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Vaidutis Laurėnas, mokslo ir studijų prorektorė doc. dr. Inga Dailidienė, senato pirmininkas prof. dr. Kęstutis Dučinskas, Tarybos narys, Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius Modestas Vitkus.  Konferencijai pirmininkavo Vilniaus universiteto studentų atstovybės prezidentas Arminas Varanauskas.

Kandidačių siekiai studentų labui

Kandidatės į KUSS prezidento postą: kairėje – G. Vaicekauskaitė, dešinėje – A. Švedaitė

Kandidatės į KUSS prezidento postą: kairėje – G. Vaicekauskaitė, dešinėje – A. Švedaitė. Autoriaus nuotr.

Konferencijos metu tarp delegatų vyravo labai skirtinga nuomonė dėl rinkimų baigties – abi kandidatės atrodė labai stiprios ir vertos prezidento posto. A. Švedaitės stiprioji pusė – jau įgauta patirtis per praėjusią kadenciją, G. Vaicekauskaitės – patirtis, įgyta kitose nevyriausybinėse organizacijose, užsibrėžti dideli tikslai ir naujas požiūris.

„Manau, kad mano sukauptos žinios ir įgyti įgūdžiai bus vertingi KUSS, stiprins studentų sąjungos narių tarpusavio bendradarbiavimo kultūrą, – savo motyvaciniame laiške teigė A. Švedaitė. Kita kandidatė, G. Vaicekauskaitė, jau antrą kartą kandidatavusi į KUSS prezidento postą, žadėjo susirinkusiems „vadovauti KUSS šaltu protu, karšta širdimi, laisva mintimi ir jūros dvasia“.

Patirtis, įgauta KUSS, pasirodė patikimesnė

Sveikinimai „senai – naujai“ prezidentei A. Švedaitei

Sveikinimai „senai – naujai“ prezidentei A. Švedaitei. Autoriaus nuotr.

Nors nemaža dalis balsavusiųjų, t.y., 35 iš 78, išreiškė savo norą naujovėms, vis dėlto nedidele, vos 7 balsų persvara (vienas balsavimo biuletenis buvo sugadintas), laimėjo „sena – nauja“ KUSS prezidentė Aurima Švedaitė. Panašu, kad didesnė dalis studentų mano, jog jau įgyta prezidentės patirtis yra patikimesnė ir patikėjo jai KUSS „vairą“ dar vieneriems metams. A. Švedaitė neslėpė savo nuostabos ir džiaugsmo dėl tokios rinkimų baigties. Užlipusi ant pakylos sakyti savo padėkos žodžio, ji pripažino, kad pralaimėjusi kandidatė buvo jai lygi konkurentė ir rinkimų rezultatas jai buvo nenuspėjamas.

Autorė: Evelina Maliauskaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: