Trečias aukštas: rašomųjų mašinėlių ir kino juostų palėpė


Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros vedėjas Rimantas Stašys ir absolventės

Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros vedėjas Rimantas Stašys ir absolventės. Šaltinis: Vadybos katedros nuotraukų archyvas

Net baisu prisipažinti, kad būdama žurnalistė „savo kiemo“ deramai neiššniukštinėjau –  trečius metus varstydama fakulteto duris Vadybos katedros ieškojau prie durų esančioje iškaboje. Na, nutuokiau, kad ji, kaip ir Socialinės geografijos katedra, bus kažkur pasislėpusi. Tačiau, kad fakultete teks ieškoti trečio aukšto, vargu ar galėjau tikėtis.

Filmams rodyti vandens nereikėjo

Taigi, visas trečias aukštas priklauso Vadybos katedrai. Niekuomet ten nesilankiusiems galiu pasakyti, kad tai maža, anaiptol neprilygstanti antram aukštui, poros kabinetų patalpa. Tačiau anksčiau ši patalpa turėjo gana rimtą paskirtį – čia buvo įsikūrusi „aparatinė“ (įvairi filmams reikalingos technikos pilna patalpa), iš kurios buvo rodomi filmai dabartinėje aktų salėje sėdintiems žmonėms. Praplėtus patalpas, 1995m. čia įsikūrė Vadybos katedra.  Sulig medžių viršūnėmis esantis priestatas pro langą vaizdu nedžiugina – nusidriekia pilkas fakulteto stogas. Vandentiekio čia anuomet nieks nenutiesė, todėl dabar katedros darbuotojai rankų plautis ar kavai reikalingo vandens įsipilti keliauja į antrą aukštą. Tačiau vos pravėrus Vadybos katedros duris, pasklinda šiluma.

Spragsėjo rašomoji mašinėlė

Katedros sekretorė Giedrutė Padleckytė  jau keturioliktus metus  pasitinka  čia užsukančius dėstytojus ir studentus.  Sekretorė prisimena laikus, kai čia „nebuvo kompiuterių o tik spragsėjo rašomosios mašinėlės klavišai“.  Tuomet ne tik studijų programų, bet ir studentų buvo gerokai mažiau. Taip pat bakalauro ir magistro baigiamieji darbai buvo paprastesni – nebuvo prieigos prie užsienio literatūros, todėl ir darbuose jos naudoti nereikėjo.  „Jei žiūrėti materialiai..tai kaip kažkada profesorius Antanas Seilius patalpą suremontavo, taip viskas ir liko..  keičiasi tik studentai“ – apsižvalgydamas aplink sakė dabartinis katedros vedėjas doc. Dr. Rimantas Stašys.

Gerų vadybininkų trūksta

Katedros vedėjas prof. Dr. Rimantas Stašys katedrai vadovauja jau ketvirtus metus, o universitete jis dirba jau beveik antrą dešimtmetį.  Pasak jo, būta visko – laiko, kai studentų būdavo tiek daug, kad tekdavo ieškoti papildomų dėstytojų ir laikmečio (panašaus į šiandieninį) kai dėstytojų yra, tačiau studentų gretos retėja.  „Na, Lietuvoje ši specialybė populiari, dauguma įsivaizduoja, kad išmokę vadybą sužinos kaip uždirbti pinigus ir susikrauti didžiulius turtus, tačiau iš tikrųjų baigus vadybą greičiausiai nežinosi iš kur tuos pinigus paimti ir kaip juos sukurti. To neužtenka. “ – dėstė katedros vedėjas. Nors vadybininkų Lietuvoje paruošiama išties nemažai, tačiau, pasak vedėjo, gerų vadybininkų trūksta.  „Įsivaizduokit, jei grupėje studijuoja 30 studentų, o  geri vadybininkai iš jų tik du ir dar 28 prijaučiantys. Neruošiant tų trisdešimties, neparuošim ir tų dviejų, kurie būtinai reikalingi Lietuvos ekonomikai.“  – kalbėjo profesorius.

Mokslas ar menas?

Ekonomika, apskaita, finansų valdymas… visus šiuos mokslus kremta vadybininkai. Katedros vedėjas linkęs manyti, kad vadyboje tarpsta ir mokslas ir menas.  „Geras vadybininkas –  tai tas, kuris turi ir geras teorines žinias ir kažką įgimto atsinešęs, kuris turi idėją ir ją sąžiningai nori įgyvendinti.“ – sako vedėjas. Studentai noriai renkasi šią specialybę – vadyba išlieka trečia (pirmoji – teisė, antroji – medicina) pagal populiarumą specialybe.

Dauguma vadybininkų praktiką atlieka uosto įmonėse

Dauguma vadybininkų praktiką atlieka uosto įmonėse. Šaltinis: Vadybos katedros nuotraukų archyvas

Karjeros galimybės

Baigusieji vadybos bakalauro studijų programą gali dirbti vidutinės ir aukščiausios grandies vadovais bet kurioje verslo organizacijoje. Žinias absolventas gali gilinti studijuodamas vadybos ir verslo administravimo, o kai kuriose aukštosiose mokyklose  – ir ekonomikos studijų krypties magistrantūros programose.  Studentai taip pat gali rinktis Verslo vadybos ar  Sveikatos priežiūros  vadybos magistro studijas.  Nemažai baigusiųjų Klaipėdos universitetą pasiliko čia dirbti. Katedros vedėjas išdavė paslaptį  jog galvojama apie naują specialybę – Jūrų uosto vadybą.  Pasak profesoriaus, dauguma studentų praktiką atlieka uosto įmonėse, todėl ir studijos turėtų būti labiau orientuotos į uostamiesčio perspektyvas.

Autorius: Indrė Tumėnaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: