Susipažinkite – senbernarė Bitė


Senbernarė Bitė – šeimininko Algimanto pasididžiavimas. Autorės nuotr.

Senbernarė Bitė – šeimininko Algimanto pasididžiavimas. Autorės nuotr.

Kovo 28-oji man ir kolegei Vladislavai tapo įsimintina diena ne tik dėl išvykos į Kauno Vytauto Didžiojo universitetą, kur aplankėme Viešosios komunikacijos tarnybą, tačiau ir dėl Laisvės alėjoje sutiktų ypatingų praeivių: Algimanto Bako ir jo augintinės Bitės.

Į Kauną atvykome kiek per anksti, tad, gavusios šiek tiek laisvo laiko, pėdinome apžiūrėti netoli VDU esančios Laisvės alėjos. Pasukus link įspūdingai iš tolo atrodančios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios, dėmesį patraukė neįprastas vaizdas – be pavadėlio ir antsnukio ramiai gatve einantis senbernaras. Negana to, įsikandęs jis nešėsi netuščią pintinėlę. Išsitraukusi fotoaparatą, skubėjau įamžinti šį gyvūną, o vėliau pakalbinome ir patį šuns šeimininką, kuris ramiai ėjo paskui savo augintinį.

Būsimąją žurnalistę Vladislavą sužavėjo didžiulio šuns ramumas. Autorės nuotr.

Būsimąją žurnalistę Vladislavą sužavėjo didžiulio šuns ramumas. Autorės nuotr.

Kol mudvi su Vladislava pasigėrėdamos glostėme ramų šunį, šeimininkas iškart suprato, kad mes tikrai ne kaunietės. „Čia Bitė. Tikra Kauno žvaigždė, jau ir Lietuvos žvaigždė“, – didžiuodamasis kalbėjo A. Bakas, pasisiūlęs mus nufotografuoti kartu su savo augintine. Vyras sakė, kad ji labai draugiška ir nieko nėra nuskriaudusi, tad tikrai galime nesibaiminti, jog įkąs.

Grįžusi atgal į Klaipėdą, nusprendžiau pasidomėti, kaip gi Bitė išgarsėjo. Internete paieškos sistemoje įvedus žodžius „senbernarė Bitė“, gaunu nemažai nuorodų į vaizdo įrašus ir įvairius naujienų portalus, kuriuose rašoma apie ypatingą šunį. Pasirodo, Laisvės alėjoje kasėme paausius senbernarei, kuri, kaip tikra motina, išaugino kelis kačiukus, kuri nuolat padeda šeimininkui, nešdama pintinėlę su daiktais ir, negana to, net viena viešuoju transportu nukeliauja nupirkti maisto ar išneša šiukšles!

Kauniečiai jau nebesistebi A. Bako augintine, ramiai vaikštinėjančia gatvėmis. Autorės nuotr.

Kauniečiai jau nebesistebi A. Bako augintine, ramiai vaikštinėjančia gatvėmis. Autorės nuotr.

Telieka stebėtis tokiu protingu gyvūnu – retai pasitaiko šunų, dėl kurių elgesio šeimininkai gali būti visiškai ramūs. Juolab, kad pastaruoju metu dažniau kalbama ne apie agresyvius šunis, o sužvėrėjusius žmones. Po šio susitikimo mąsčiau, kad posakis „Šuo – geriausias žmogaus draugas“ – tikrai ne iš piršto laužtas. Tad gniauždama baltą pavydą, linkiu ponui Algimantui ir Bitei sveikatos ir sėkmės.

Autorius: Virginija Samulionytė

Comments

 1. danguole says:

  Nuostabioji-BITE

  • Algimantas says:

   Aušlite, parašykite man, arba paskambinkite 861481965 ir galėsite pasidaryti nuotraukytę su Bite.😊

 2. Siandien,Kaune,Nemuno saloje,asmeniskai susipazinome su Bitele,nuostabioji sunele,sekmes tau….

 3. Ausra says:

  vakar pirma karta gyvenime taip pasigailejau, kad nebuvau pasiemusi fotoaparato… Tikrai nuostabi Bite, ir. zinoma, jos seimininkas. Sekmes jums, tikiuos, kada nors dar susitikti, kai busiu su fotoaparatu 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: