Galerija „101“: nuo pradedančiųjų iki profesionalų


Vytauto Didžiojo universitete yra daug erdvių, pritaikytų studentams. Viena iš tokių – Galerija „101“. Su šia erdve mokomosios pažintinės ekskursijos metu mus supažindino Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros specialistė Laima Penekaitė.

Galerija prasideda nuo įėjimo.  Kristinos Lenkaitytės nuotr.

Galerija prasideda nuo įėjimo. Kristinos Lenkaitytės nuotr.

Galerija prasideda iš karto, pravėrus sunkias pastato duris – siaurame koridoriuje eksponuojami jau pasibaigusių parodų, arba studentų galerijai padovanoti darbai. Kodėl „101“? Anot Laimos Penekaitės, Kaune apskritai yra nemažai dalykų, susijusių su skaičiumi 101: VDU turi auditoriją, galeriją, salę, pavadintas šiuo skaičiumi. Be to, vienas verslininkas mieste siekia atidaryti 101 kepyklėlę. „Iš tiesų galerijos pavadinime nieko magiško nėra – šiuo skaičiumi pavadinta, nes anksčiau čia buvo 101 auditorija“, – pasakojo mergina.

Galerija iš tiesų paklausi, nes teikiamų paraiškų parodoms rengti pakanka visiems metams. Tačiau ši vieta yra ne tik erdvė, skirta darbų eksponavimui. Čia vyksta paskaitos ir universiteto renginiai. Menotyros studentams ši galerija tampa pirmąja darboviete, kiti studentai mielai savanoriauja, gilina kuratorystės pagrindus, mokosi parodų koordinavimo paslapčių. Pasak mūsų gidės, ši galerija ir joje dirbantys menininkai taip pat glaudžiai susiję su medijomis ir viešąja komunikacija. Tik menininkai medijas perduoda vaizdu, o komunikacijos specialistai – dažniausiai raštu.

Galerija skirta ir pradedančiųjų ir profesionalų darbams. Kristinos Lenkaitytės nuotr.

Galerija skirta ir pradedančiųjų ir profesionalų darbams. Kristinos Lenkaitytės nuotr.

„Sociumo“ korespondentams besilankant galerijoje „101“, teko susipažinti ir su išskirtine paroda „Postidėja“.  Ją sukūrė moterys, norinčios atkreipti visuomenės dėmesį į vis dar meno pasaulyje vyraujantį patriarchatą. Dauguma gabių menininkių moterų yra lydimos garsių savo vyrų. Deja, bet pastarieji dažniau įvertinami visuomenėje. Paroda priešinamasi ir klausiama visuomenės, ar iš tiesų taip turėtų būti.

Galerijoje „101“ yra ir atskira erdvė, skirta nežinomų menininkų darbams. Tai – „Menų virtuvė“. Apsilankius čia bene labiausiai įsiminė nuotraukos, kuriose pavaizduotas skersgatvių vaizdas. Atrodytų, niekuo neypatinga vieta tam, kad ją reikėtų fotografuoti. Bet akylo fotografo padarytos nuotraukos patraukė žvilgsnį. Gaila, taip ir nepavyko sužinoti, kodėl autorius pasirinko įamžinti būtent šias erdves.

Autorės: Gintarė Dragūnaitė, Dovilė Sobutaitė, Kristina Lenkaitytė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: