Keliauti į pajūrį sveikatinimuisi kol kas neįprasta


SPA centrai – taip pat sveikatos turizmo dalis. Virginijos Samulionytės nuotr.

SPA centrai – taip pat sveikatos turizmo dalis. Virginijos Samulionytės nuotr.

Šį pavasarį visuomenėje pasigirsta vis daugiau kalbų apie turizmą bei jo užimamą vietą Klaipėdoje. Kovo mėnesį rengtose savivaldybės bei visuomeninių organizacijų inicijuotose diskusijose daugiausia kalbėta apie jūrinį turizmą. Šiek tiek kitokią keliavimo šaką nusprendė paliesti Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas. Jis balandžio 12 dieną surengė respublikinę konferenciją „Sveikatos turizmo plėtra Klaipėdos regione“.

Sveikatos turizmas – specifinė, bet perspektyvi sritis

Statistikos duomenimis, gerai išplėtotas turizmas daro gana didelę įtaką bendram šalies vidaus produktui ir darbo vietų skaičiui – Lietuvoje iš turizmo gautos pajamos šiuo metu sudaro 4,4 proc. viso šalies BVP, o 4,2 proc. darbo vietų priklauso turizmo sektoriui. Na, o labiausiai didėjančio turizmo naudą jaučia statybų sektorius bei mažmeninė prekyba. Pasak Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos atstovės Lauros Paulauskienės, tam, kad statistika vis gerėtų, derėtų didesnį dėmesį skirti sveikatos turizmo sričiai

Pasirodo, praėję 2011 – ieji Ūkio ministerijos buvo paskelbti sveikatos turizmo metais. Matyt, vienerių metų neužteko temai išplėtoti ir tokiai turizmo rūšiai vystyti, todėl šiuo metu apie tai taip pat pasigirsta nemažai kalbų bei diskusijų.

Visų pirma, konferencijoje buvo apibrėžta sveikatos turizmo sąvoka – tai yra keliavimas, turint tikslą gerinti sveikatą. Ši niša palanki tuo, kad jai vykdyti nebūdingas sezoniškumas. Juk būtent dėl šio faktoriaus dažnai girdime pajūrio regiono kurortuose – Palangoje, Neringoje – dirbančių žmonių aimanas, kad per kelis vasaros mėnesius reikia užsidirbti visiems metams. Užsiimant sveikatos turizmu to būtų galima išvengti.

Konferencijoje dalyvavusi Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento Turizmo politikos skyriaus vedėja Laura Paulauskienė pabrėžė, kad sveikatos turizmas – labai specifinė ir kompleksiška sritis. Tam, kad jis tinkamai veiktų, turi būti pritaikytos ne tik konkrečiai šioje srityje dirbančios įstaigos, tarkim SPA centrai, gydyklos, bet ir infrastruktūra, pvz.: turi būti geri takeliai dviračiams važinėti, įstaigos pritaikytos neįgaliųjų poreikiams ir pan.

Resursai vis dar nepanaudojami tinkamai

Pasak konferencijoje pranešimą skaičiusio Sveikatos mokslų fakulteto dekano Artūro Razbadausko, Klaipėdos regionas turi labai palankią rekreacinę zoną, o čia esančios įstaigos yra pasirengusios suteikti kokybiškas paslaugas. Pasak pranešėjo, mes turime gerus specialistus, gerą kainos ir kokybės santykį bei gamtinius išteklius, kuriuos galime išnaudoti. Deja, statistika rodo, kad Klaipėdos rajonas mažiausiai rūpinasi sveikatos turizmo plėtra. Nors pagal turizmo srautus šis regionas yra antroje vietoje (pirmoje – Vilniaus, o trečioje – Alytaus), statistika rodo, kad sveikatintis čia vyksta tik maža dalis turistų.

Ūkio ministerijos atstovė Laura Paulauskienė sakė, kad mūsų regiono stipriosios turizmo pusės – Palanga ir Neringa kol kas vangiai jungiasi prie sveikatos turizmo plėtros. „Naujų viešbučių plėtra su sveikatingumo kompleksais, reabilitacijos moderniais centrais yra viena nišų, kur būtų galima kryptingai dirbant pasiekti rezultatų“, – teigė L.Paulauskienė.

Abu pranešėjai pabrėžė, kad Lietuvoje ir Klaipėdos regione yra labai geri gamtiniai ištekliai. Tai įvertino ir pasaulio šalių turizmo konkurencingumą lyginantys ekspertai. Tarp 37 reitinguotų šalių Lietuva pirmauja savo švariu geriamuoju vandeniu, todėl tai siūloma pabrėžti, pasitelkiant rinkodarą.

Autorė: Dovilė Sobutaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: