Švyturio krepšinio mėgėjų lygos Mero taurės finalų kovos

Klaipėdos Švyturio krepšinio mėgėjų lygos Mero taurės čempionai "Lemminkainen". Juliaus Kanapkos nuotr.

Šį šeštadienį, balandžio 21-ą dieną, Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre įvyko Švyturio krepšinio mėgėjų lygos Mero taurės finalai. Kovoje dėl mažosios taurės susitiko praėjusio sezono vicečempionai „Danvitė“ prieš „JRV Manjaną“, didžiajame finale – Eurelijaus Žukausko atstovaujama „Lemminkainen“ prieš „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ ekipą.

Čempionai – „Lemminkainen“

2011-2012 metų sezono Klaipėdos Švyturio krepšinio mėgėjų lygos čempionais tapo “Lemminkainen“ ekipa, finale rezultatu 83:55 (19:16; 19:11; 25:16; 20:12) įveikusi “Delikatesą – Dexterą – Greencarrier“.

Antrosios vietos nugalėtojai "Delikatesas - Dextera - Greencarrier". Juliaus Kanapkos nuotr.

Susitikimą „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ pradėjo spurtu 7:3, todėl apie lengvą pergalę favoritais vadintai „Lemminkainen“ pagalvoti neleido. Donato Kvedaro taiklus baudos metimas kėliniui įpusėjus „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ ekipos persvarą padidino iki šešių taškų 12:6 bei privertė trenerį Rolandą Razgaitį paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos tritaškį smeigė Remigijus Kasparavičius, o Andriaus Žymanto dvitaškis rezultatą išlygino (12:12). „Lemminkainen“, išlyginusi rezultatą, netrukus jį persvėrė savo naudai. Tai įvyko po 10-ies žaidimo minučių – 16:19.

Donatas Banys antrąjį kėlinį pradėjo dvitaškiu, sumažinusiu „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ deficitą iki minimumo 18:19, o Eroldas Sova antrąją ketvirčio minutę rezultatą išlygino (23:23). Atkarpą komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė „Lemminkainen“, kuri staigiai įsiveržė į priekį ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė vienuolikos  taškų persvarą 38:27.

„Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ ekipai po didžiosios pertraukos atsitiesti nepavyko, o deficitas vis augo (35:50). Kėlinio pabaigoje du taiklūs Mariaus Granzbergo baudos metimai komandos deficitą sušvelnino iki 20-ies taškų 43:63.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. Nerezultatyviai rungtyniavusiai „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ nepavyko pakeisti rungtynių eigos. „Lemminkainen“ be didesnio vargo įveikė priešininkų komandą rezultatu 83:55 bei tapo 2011-2012 krepšinio metų ŠKKML čempionais.

Komandas į priekį vedė:

“Delikatesas – Dextera – Greencarrier“: D. Banys – 19 (13 atk. kam.), E. Sova – 12 (9 atk. kam.), M. Granzbergas – 11.

“Lemminkainen“: E. Žukauskas (16 atk. kam.) ir M. Lapas (6 rez. perd.) – po 16, A. Žymantas – 12, A. Zaburas ir R. Kasparavičius – po 10.

Rungtynių komentarai:

Ričardas Liepinaitis, „Delikatesas – Dextera – Greencarrier“ ekipos treneris:

Varžovas šiandien pagal sudėtį buvo galingesnis. Mūsų atsarginių žaidėjų suolelis trumpas, tad pasijautė tai, jog žaidėme ir vakar – atidavėme daug jėgų, nebuvo lengva, ir šiandieną tų jėgų pritrūkome.

Skirtumas gal kiek nuliūdino – per didelis. Nesinorėjo taip pralaimėti. Tačiau žvelgiant objektyviai, manau, vyrai padarė viską, ką galėjo. Aišku, sistema galėjo būti kiek kitokia – pusfinalis vieną savaitgalį, finalas – kitą. Vyrams dvi dienas iš eilės lošti aukščiausiu tempu nelengva. Tai, manau, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl rimtai nepasipriešinome.

„Lemminkainen‘ tikrai verti čempiono titulo. Visi žinojome, kad jie – šio čempionato favoritai. Gera sudėtis, daug ką lemia ir toks žaidėjas kaip Eurelijus Žukauskas.

Visą sezoną aš tikrai vertinu labai teigiamai. Palyginus su tuo, kokią mes turėjome komandos sudėtį prieš porą metų – praradome porą žmonių, be to išvažiavo E. Jurkus ir negalėjo žaisti paskutiniame etape. Iš tų faktų, kaip klostėsi čempionatas, manau, galima daryti išvadą, kad įvykdėme maksimalius tikslus ir dar daugiau. Tikslas buvo finalinis ketvertas. Gavome medalius, tad viskas labai gerai.

Mažajame finale „Danvitė“ nesulaukė „JRV Manjanos“ pasipriešinimo

Bronzos medalių savininkai Jonas Lisauskas (iš kairės) ir Vitalij Sokolov (iš dešinės), žaidžiantys "Danvitės" komandoje. Juliaus Kanapkos nuotr.

“Danvitė“ kovoje dėl Klaipėdos Švyturio krepšinio mėgėjų lygos bronzos medalių nesulaukė rimtesnio negausiai susirinkusių “JRV Manjanos“ atstovų pasipriešinimo bei įveikė pastarąją ekipą rezultatu 104:68 (28:11, 27:17, 25:20, 24:20).

Susitikimą „Danvitė“ pradėjo užtikrintai nuo pat pirmosios minutės. Staigiai įsiveržusi į priekį 25:6 ekipa privertė „JRV Manjanos“ atstovus pyktis tarpusavyje. Paskutinę kėlinio ataką tritaškį smeigė Deividas Ivanauskas bei deficitą šiek tiek sušvelnino. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 28:11.

Nekito mačo eiga ir antrajame ketvirtyje. „Danvitė“ lengvai pelnė taškus iš visų distancijų, o „JRV Manjanai“ krepšys buvo tarsi užrištas. Net du kartus rungtynėse neišlaikė Dariaus Kurmio nervai, kuris tiek pat kartų buvo nubaustas techninėmis pražangomis. Taiklus Roberto Bražo dvitaškis prieš didžiąją pertrauką padidino „Danvitės“ persvarą iki 17-os taškų 55:28.

Pilnu žingsniu priekyje „Danvitė“ buvo ir trečiajame ketvirtyje. Rungtynėse netvyrojo jokia įtampa. Itin sėkmingai nugalėtojų gretose pasirodė Paulius Žurna, kuris pelnė 40 taškų, atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kamuolius perėmė bei dukart suklydo.

Lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas. „Danvitė“ be vargo įveikė „JRV Manjaną“ bei tapo 2011-2012 metų sezono Mero taurės bronzos medalių savininke.

“Danvitė“: P. Žurna – 40 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), R. Bražas – 25, A. Viršilas – 20 (11 rez. perd.).

“JRV Manjana“: D. Kurmis – 25 (8 atk. kam.), R. Žilevičius – 15 (12 atk. kam.), D. Joskaudas – 13 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), D. Ivanauskas – 11.

Rungtynių komentaras:

„Danvitė“:

Jonas Lisauskas: Mes tiesiog įrodėme, kad labai norime laimėti. Nenorėjome palikti šios salės be medaliuko. Praėjusį sezoną buvome antri, tad lygis išaugo.

Vitalij Sokolov: Per daug, manau, nenukritome. Mes vieninteliai iš praėjusio sezono finalinio ketverto žaidėme ir šiandien.

J. S.: Tikėjomės pergalės, žaidėme per savo aukštaūgius. „JRV Manjanos“ žaidėjų niekada nebūna daug. Tam įtakos šiandieną gal turėjo ir ankstyvas šeštadienio rytas.

V. S.: Didžiojo finalo nežiūrėsime, kadangi turėjome jame žaisti, o ne žiūrėti.

Autorius: Jurgita Grigalaitytė