JTF biblioteka: žinių lobynas


JTF bibliotekos fonde daugiau nei 67 tūkst. egzempliorių. Autorės nuotr.

JTF bibliotekos fonde daugiau nei 67 tūkst. egzempliorių. Autorės nuotr.

Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakultetas (KU JTF) gali didžiuotis brandaus amžiaus biblioteka su savita istorija. 1960 m. Kauno Politechnikos Instituto (KPI) biblioteka perdavė Klaipėdos vakariniam skyriui pirmąjį knygų rinkinį  71 vadovėlį. Oficialiai KPI biblioteka įkurta 1964 metais gegužės 1 dieną.  Įkūrus KU, biblioteka buvo perduota JTF. Apie dabartinę bibliotekos veiklą noriai papasakojo vyriausioji bibliotekininkė Renata Gabalytė.

JTF biblioteka šiais laikais

Šiuo metu fondo dydis  67.791 egzemplioriai. 2011 m. Jūrų technikos fakulteto bibliotekoje apsilankė 12.623 vartotojai, išduotas 17.371 dokumentas. Žinoma, neapsieinama be skolininkų: šiuo metu yra 247 skolininkai studentai, kurie pasiskolino net 759 knygas.

Nors bibliotekoje nuolat užsakomi naujausi leidiniai, R. Gabalytė sakė, kad studentai dažnai prašo senesnio leidimo knygų. Anot jų, senesnėse knygose informacija labiau suprantama. Informacijos ir žinių studentai semiasi iš įvairiomis kalbomis parašytų knygų, žinoma, populiariausi yra lietuvių kalba parašyti leidiniai: 2011 metais lietuvių kalba parašytos knygos sudarė 70 % visų išduotų knygų, 23 %  rusu kalba, 7 %  užsienio kalba (daugiausia anglų kalba).

Biblioteka studentų gyvenime

Tikriausiai ne paslaptis, kad dažniausiai studentai bibliotekoje lankosi prieš sesiją ir jos metu, bet bibliotekos darbuotojai pastebėjo ir kitokią tendenciją. Anot R. Gabalytės, dažniausiai bibliotekoje lankosi ketvirtakursiai. Tai tikriausiai priklauso nuo to, kad jie rašo baigiamuosius bakalauro darbus. Dar pastebėta, kad pirmakursiai bibliotekoje pasirodo jau rugsėjo mėnesį, tačiau vėliau į šį padalinį užsuka tik prieš sesiją. Neakivaizdinio skyriaus studentai apsilanko tik sesijos metu.

Šiuo metu studentai gerbia knygas ir su jomis elgiasi gražiai. Žinoma, neretai atėję studentai prašo pasikeisti knygą, nes jose nėra kelių lapų, kuriuose yra būtina informacija. Bet šito  reiškinio neįmanoma panaikinti, kadangi nepatikrinsi kiekvienos atneštos knygos prie studentų akių, tereikia tikėtis esamų ir būsimų studentų supratingumo kitų studentų atžvilgiu.

Bibliotekos fondo pildymas

Kai kuriuos leidinius studentai gali skaityti tik bibliotekos skaitykloje. Autorės nuotr.

Kai kuriuos leidinius studentai gali skaityti tik bibliotekos skaitykloje. Autorės nuotr.

Naujas knygas gali užsakyti tik katedrų vedėjai, tačiau neretai jas užsako ir  kiti dėstytojai. Taip pat knygas savo nuožiūra kartais užsako ir bibliotekos darbuotojai. Informacijos apie naujus leidinius ieško internetiniame puslapyje knygininkas.lt bei kas dvi savaitės gaunamas naujausių leidinių sąrašas iš „Ekspres“ informacijos Užsakomų knygų egzempliorių skaičius priklauso nuo tuo laiku esančios finansinės padėties. Jei yra skiriama mažai lėšų, tai užsakomi bent 12 knygų egzemplioriai, kuriais studentai gali naudotis skaitykloje.

Autorė: Žydrūnė Pociūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: