K. Bagdonas: Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi iš jo planų


„Jaunimo veikla ir aktyvus įsitraukimas į ją man davė labai daug žinių...“ Nuotr. iš asmeninio archyvo.

„Jaunimo veikla ir aktyvus įsitraukimas į ją man davė labai daug žinių...“ Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, vienas iš krepšinio fanų klubo „Baltijos žaibas“ įkūrėjų, jo prezidentas, „Apskritojo stalo“ tarybos narys, Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos narys, vienas iš ,,KU Alumni“ įkūrėjų ir valdybos narys, katalikų tikybos ir etikos mokytojas ir t.t… Net pasimetu beskaitydama buvusio KU auklėtinio Kazio Bagdono gyvenimo aprašymą. Ar daugelis jo amžiaus žmonių galėtų pasigirti tokia aktyvia veikla, kuri buvo matoma jau nuo studijų laikų?

Kaip atsidūrei uostamiestyje ir kodėl būtent katechetikos specialybėje?

Visa istorija prasideda nuo to, kad mane, visai mažą, tėtis ne kartą veždavosi į Klaipėdą… Ir nežinau, kodėl, bet man tas miestas paliko labai daug malonių, šiltų atsiminimų, todėl dar mažas būdamas nuspendžiau, kad gyvensiu Klaipėdoje. Metai bėgo, baigiau 12 klasių ir kaip kiekvienas jaunuolis ieškojau, kur toliau studijuoti… Kadangi Klaipėda mano mylimas miestas, mano nostalgija, tai nedvejodamas nuvykau į KU ir ten užpildžiau stojimo paraišką. Taip ir įstojau į katechetiką. Mano buvę mokytojai džiaugėsi ir sakė, kad ne aš studijas pasirinkau, bet studijos mane ir kad „pagal būdą ir charakterį tinka“. Pradžioje galvojau, kad pereisiu į kitas studijas, bet truputį pasimokęs supratau, kad ši sritis yra specifinė ir labai įdomi, o dėstytojai gebėjo sudominti mane, todėl nebeperėjau į psichologiją – likau savo katechetikos grupėje.

Kas labiausiai įsiminė studijų metais?

„Man patiko dėstytojų požiūris į žmogų...“ Nuotr. iš asmeninio archyvo.

„Man patiko dėstytojų požiūris į žmogų...“ Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Labai daug domėjausi, konsultavausi su vyresniais draugais studentais, kaip ir kuo skiriasi studijos universitete nuo mokyklos. Stengiausi daryti tai, ką liepdavo, kad tik geriau suprasčiau ir geriau išmokčiau savo dalyką: sėdėdavau pirmose auditorijų eilėse, aktyviai domėjausi dėstomais dalykais, klausinėjau dėstytojų. Ir kas keisčiausia, suvokiau, kad su studentu elgiamasi, kaip su sąmoningu suaugusiu žmogumi, kuris yra vertinamas pagal kitus kriterijus. Man patiko dėstytojų teigiamas požiūris į žmogų, nes mokykloje daugelis mokytojų mokinius laiko kvailais, nieko neišmanančiais ir labai dažnai neįvertina žmogaus pastangų keistis (priešingai nei universitete). O to jaunam žmogui labai reikia, kad jis ugdytų pasitikėjimą savimi. Nekaltinu vien mokytojų, noriu pasakyti, kad tiek mano laikais, tiek šiandien situacija bendrojo lavinimo įstaigose nepasikeitė. Šitą problemą turi spręsti ir Švietimo ministerija.

Ką Tau davė studijos šiame universitete?

Daugiausiai man davė ne studijos ir ne dėstytojai… Dar šiandien džiaugiuosi, kad mane viena mergaitė pakvietė į atstovybę, kur prasidėjo aktyvi studentiška veikla, kuri išaugo iki Klaipėdos miesto jaunimo reikalų tarybos. Jaunimo veikla ir aktyvus įsitraukimas į ją man davė labai daug žinių, įgūdžių, kuriais naudojuosi ir šiandien. Drąsiai šiandien galiu teigti, kad KU radau savo identitetą. Šiandien aiškiai matau savo ateities viziją. Tikiuosi, ji išsipildys!

O kokia veikla užsiimi šiuo metu? Kokie ateities planai?

Šiandien dirbu Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre. Turiu keletą etikos pamokų Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinėje mokykloje ir šiaip progai pasitaikius prisiduriu iš smulkių darbelių. Visuomeninė veikla tiek įaugo, kad šiandien sunku atsisakyti (nors šeima kartas nuo karto primena ir apie save, kad jiems trūksta dėmesio). Esu Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos vicepirmininkas (deleguotas Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“), ginu ir atstovauju jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams politiniu lygmeniu. Apie ateities planus atsakysiu kaip katechetas: ,,žmogus planuoja, o Dievas juokiasi iš jo planų“. Kad taip ir man nenutiktų, geriau jau neviešinsiu. Tik noriu pasakyti, kad laukia dar daug darbų…

Autorius: Kristina Lenkaitytė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: