Meno kieme – spontaniška ir visada netikėta IMPRO 241 teatro improvizacija


ŽAIDIMAS. Kiekvienas žaidimas turi tam tikras taisykles, kuriomis ir vadovaujasi aktoriai, o veiksmo vystymasis priklauso nuo žiūrovų inspiracijų ir improvizatorių galvose tą akimirką užgimusių minčių. KKKC nuotr.

ŽAIDIMAS. Kiekvienas žaidimas turi tam tikras taisykles, kuriomis ir vadovaujasi aktoriai, o veiksmo vystymasis priklauso nuo žiūrovų inspiracijų ir improvizatorių galvose tą akimirką užgimusių minčių. KKKC nuotr.

2012 m. gegužės 12 d. 16 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemą (Daržų g. 10) išjudins teatro improvizacija. Improvizatorių trupė IMPRO 241 žada surengti įsimintiną pasirodymą, kuris, pasak jų, įvyks pirmą ir paskutinį kartą.

„Kiekvienas mūsų pasirodymas reikalauja spontaniškumo, kiekvienas pasakytas žodis yra akimirkos sprendimas, o kiekviena akimirka būna vis kitokia. Nei viena suvaidinta istorija nėra surežisuota iš anksto, lipdami ant scenos niekada nežinome, ką turėsime vaidinti ir kas iš viso to išsirutulios. Todėl ir sakome, jog mūsų pasirodymai – tai visada pirmas kartas mums ir žiūrovams“ – mintimis dalinasi IMPRO 241 narys Rokas Grajauskas.

IMPRO 241 pasirodymai susideda iš skirtingų improvizacinių žaidimų: „Mygtukas“, „Erdvės šuolis“, „Super herojus“, „Emocijų simfonija“, „Blogasis dvynys“, „Negirdžiu, bet matau“, „Balsai iš dangaus, „Aktoriaus košmaras“ ir kt. Į šiuos žaidimus aktyviai įtraukiama ir publika – žiūrovai gali siūlyti improvizacijų situacijas, inspiracijas, sugalvoti personažus bei siužetų vietas. Kiekvienas žaidimas turi tam tikras taisykles, kuriomis ir vadovaujasi aktoriai, o veiksmo vystymasis priklauso nuo žiūrovų inspiracijų ir improvizatorių galvose tą akimirką užgimusių minčių.

Improvizacija nepaiso socialinių statusų, amžiaus grupių, išankstinių nuostatų. Kiekvienas gali improvizuoti jei tik nebijo klysti ir išlipti iš kasdienybės rėmų. „Improvizacija žavi tuo, kad tai yra nuolatinis kūrybos procesas su publika, reakcija į jų idėjas bei mintis. Tai tarsi juokinga nauja realybė, kurią sukuriame kartu čia ir dabar“ – pasakoja trupės senbuvė Silvija Stonkutė.

Teatro improvizacijos trupė IMPRO 241 savo veiklą pradėjo 2010 m. pavasarį Vilniuje. Šiuo metu IMPRO 241 sudaro 6 jauni improvizatoriai – Rokas, Silvija, Benas, Gintaras, Eglė ir Dima, baigę teatro edukologiją. Improvizacijos meno jie sėmėsi patyrusių improvizacijos mokytojų seminaruose. IMPRO 241 nuolat rengia pasirodymus įvairiuose renginiuose, festivaliuose, draugiškose erdvėse bei Lietuvos mokyklose. Trupei kurti padeda C. Graužinio trupės aktorius Vytautas Kontrimas.

Renginys vyks 05.12, 16 val. Renginio vienta – KKKC Meno kiemas (Daržų g. 10, Klaipėda)

Renginys mokamas – bilieto kaina 10 lt, studentams ir moksleiviams 7 lt.

Autorius: KKKC informacija


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: