Žurnalistai praktikoje


Žurnalistų kasdienybė. D. Chockevičiūtės nuotr.

Žurnalistų kasdienybė. D. Chockevičiūtės nuotr.

Praktika neatsiejama kiekvienų studijų dalis. Studentai atlikdami praktiką susipažįsta su būsimo darbo ypatumais bei galimybėmis. Vieniems tai galimybė tobulėti ir priimti naujus iššūkius, kitiems galvos skausmas ir sutrumpėjusios atostogos.

Žurnalistika plačių galimybių sritis. Būsimieji jaunieji naujienų skleidėjai jau po pirmo kurso turi galimybę išbandyti darbą redakcijoje, vėliau radijuje, televizijoje ar viešuosiuose ryšiuose. Žurnalistinė praktika pasižymi įvairove, todėl studentas gali apsispręsti kokioje žiniasklaidos srityje vėliau norės dirbti. Kitiems pavyksta praktikos metu ir užsidirbti, kiti pasipelno tik naujomis žiniomis ir patobulėjusiais įgūdžiais. Mokymasis iš mažiau ar daugiau profesionalių kolegų palieką dažniausiai teigiamą atspindį būsimo žurnalisto atmintyje.

Socialinių mokslų fakulteto, žurnalistikos studenčių  klausėme, kur ir kaip joms sekėsi atlikti praktiką, kuo ji naudinga.

Dovilė Sobutaitė praktikoje. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Dovilė Sobutaitė praktikoje. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

 IV kurso studentė, Dovilė Sobutaitė:

Pirmąją praktiką atlikau dienraštyje “Vakarų ekspresas“. Buvo tikrai įdomu, tačiau nepasakyčiau, kad labai giliai įstrigo į atmintį kas nors. Smagu buvo bendrauti su studentais iš Vilniaus. Kadangi kelis jau anksčiau pažinojau, tai daug būdavo “kavos pertraukėlių“. Įdomu buvo stebėti, kaip vyksta rytiniai susirinkimai, praėjusio numerio aptarimai, būsimų temų pasiskirstymas, kaip tarpusavyje bendrauja žurnalistai. Pamenu, tada parašiau daug informacinių straipsniukų, tačiau visiškai nieko ypatingo. Tai nesijaučiau ten nuveikus “kažką tokio“. Tad supratau, kad vis dėlto straipsnių rašymas laikraščiui – ne mano sritis.

Antros praktikos metu nukulniavau į radijo stotį “Laluna“. Ten žinioms ruošiau reportažus. Pirmą dieną važiavau į kelias spaudos konferencijas savivaldybėje ir uosto direkcijoje. Gerai, kad tik stebėjau, kaip dirba patyręs reporteris ir iš jo stengiausi pasimokyti, nes pasirodė man viskas labai sudėtinga ir painu. Kitą dieną žiniose jau likau pati viena reporterė (mat kolega išėjo atostogauti). Po pirmojo savo reportažo, išgirsto per radiją, pradėjau verkti ir galvojau: “kokio velnio aš čia lindau? Balsas tragiškas..“ ir panašiai. Bet, laikui bėgant įsivažiavau, “kepiau“ reportažus vieną po kito ir pradėjau mėgautis darbu. Po praktikos pati parodžiau norą likti ir kartkartėm padirbėti žurnaliste. “Valdžia“ sutiko. Viso to rezultatas: jau ilgiau nei metus čia darbuojuosi ir turiu trumpą kasdienę laidelę.

Trečios praktikos metu nusprendžiau dar kartą mesti sau iššūkį – išbandyti televiziją. Tad paskambinau į klaipėdietišką “Balticum TV“. Iki praktikos likus kokiems penkiems mėnesiams gavau darbo pasiūlymą ir štai dabar atlieku praktiką savo be galo įdomiam darbe. Jame dar ir supratau, kas iš tiesų yra komandinis darbas.

Manau, praktika yra pati svarbiausia mūsų studijų dalis. Ypač žurnalistikoje niekaip kitaip, bet tik praktikoje gali pamatyti, ar tinka tau tas darbas, ar teisingas studijas pasirinkai. Žinoma, į pirmą praktiką išėjome visiškai “žali“, tačiau tiems, kurie nori, jokie stabdžiai negalioja. Tad tik norėčiau patarti visiems, kurių dar laukia praktikos, nesnausti, pasistengti, parodyti viską, ką gali ir tuomet po studijų tikrai neteks skųstis, kad Lietuvoje nėra darbo ir perspektyvų.

Eglė Jurevičiūtė. S Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Eglė Jurevičiūtė. S Nuotr. iš asmeninio archyvo.

III kurso studentė, Eglė Jurevičiūtė:

Abi praktikas atlikau laikraštyje „Mūsų žodis“, gimtame mieste – Skuode. Darbo buvo daug, bet išties patiko, labai įdomi patirtis, pažintys. Pasiūlė likti, tačiau norėjau išnaudoti paskutines vasaros dieneles.  Mokėjo algą. Manau, kad studijuojant bet kokią profesiją, praktika naudinga. Vien teorinių žinių nepakanka kokybiškai atlikti darbą.

Parengė Dovilė Chockevičiūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: