Ar verta lankyti paskaitas?


Klaipėdos universiteto studentės. Autorės nuotr.

Klaipėdos universiteto studentės. Autorės nuotr.

Dauguma mokyklą baigusių mokinių svajoja apie tolimesnes studijas universitetuose ar kolegijose. Jie mano, jog pagaliau ištrūkę iš mokyklinių suolų, galės visą dėmesį skirti tik pasirinktos mokslo srities studijavimui. Taip pat nuoširdžiai tiki, jog daugiau nebesusidurs su nuobodžiais ir neįdomiais dalykais, kurių buvo priversti mokytis mokykloje. Deja, realybė yra visai kitokia.

Ne visos paskaitos įdomios

Net ir universitetuose tenka mokytis dalykų, kurie nėra labai glaudžiai susiję su pasirinkta specialybe. Tačiau, tai yra neišvengiama studijų dalis, būdinga kiekvienai mokymo įstaigai. Norint tobulinti save kaip žmogų ir asmenybę, reikia turėti ir bendram išprusimui reikalingų žinių. Tad susidūrimas su bendraisiais dalykais neišvengiamas.

Negalima pamiršti, jog specialybės dalykai taip pat ne visuomet yra įdomūs ar pakankamai naudingi. Tokiais atvejais nenoras lankyti paskaitų tik dar labiau sustiprėja ir čia natūraliai iškyla klausimas: verta šiandien pasirodyti universitete ar ne?

Nelankymą lemia daugybė priežasčių

Tokie pasvarstymai neatsiranda iš niekur. Galbūt studentus atgraso amžinai vienodu, monotonišku balsu dėstoma medžiaga. Galbūt jiems nepatinka, jog dėstytojas užuot pasakojęs ar pasitelkęs vaizdines priemones, skaito iš savo užrašų. O gal labiausiai jaunuolius erzina sukurta slogi atmosfera ar pačių dėstytojų nenoras bendrauti?

Žinoma visos kaltės dėstytojams suversti negalima. Dažnai paskaitų nelankymą gali nulemti ir administracinės priežastys. Pavyzdžiui, netinkamai sudarytas tvarkaraštis. Visi žinome, jog darbingiausias laikas yra nuo 10 val. Iki 15 val. Todėl idealiausia mokytis būtent tokiu metu. Gaila, bet ne visuomet tai pavyksta įgyvendinti. Pasitaiko, jog paskaitos prasideda tik 17 val. Todėl natūralu, jog tokiu metu prisiversti mokytis sunkiausia.

Situacijos nepalengvina motyvacijos ir valios stoka. Kartais, kai už lango nuolat barbena lietus, o pilki debesys niekaip neleidžia saulutei prasiskverbti, tampa sunku ne tik nueiti į paskaitą, bet nebeužtenka jėgų net atsikelti iš lovos. Tokį elgesį galime pavadinti saldžia tinginyste, retkarčiais aplankančia kiekvieną.

Negaliu nepaminėti, jog pasirodyti universitete sutrukdo sveikatos problemos. Niekam ne paslaptis, jog sveikata yra didžiausias žmogaus turtas, tad ją puoselėti reikia labiausiai. Ir nieko čia tokio, jei bandant pasveikti šiek tiek nukenčia mokslas. Svarbiausia, tuomet gerai pailsėti ir tik visiškai pasveikus vėl gilinti žinias.

Paskaitų metu įgytos žinios praverčia egzamine

Visgi paskaitų lankymas turi ir savo privalumų. Dėstytojai, besiruošdami paskaitoms, naudojasi pakankamai gera literatūra ir pateikia nemažai praktinių pavyzdžių. Taip pat jų dėstoma medžiaga sintezuota, išrinkta tik pati reikalingiausia informacija, o patys sudėtingiausi terminai ar sąvokos paaiškinamos, plačiau paanalizuojamos. Todėl vėliau savarankiškai studijuojant išdėstytą medžiagą darosi daug lengviau pasiruošti egzaminui.

Didelę naudą teikia seminarai, nes jų metu gaunama specifinė ir svarbi informacija, kurią sunku rasti nurodytoje literatūroje ar kitose vadovėliuose. Taip pat seminarų metu daugiausiai dirbama grupėse, o tai beveik visada padeda pasiekti geresnių rezultatų.

Rinktis Jums

Lankyti ar nelankyti paskaitas turi nuspręsti pats studentas. Tik jis žino ko jam labiausiai reikia ir kaip tai pasiekti. Jei paskaitų lankymas jam trukdo eiti pasirinktu keliu, tegu būna tai jo paties pasirinkimas.  Bet vis gi iš savo asmenines patirties galiu teigti, jog net pačioje neįdomiausioje paskaitoje visada yra galimybė išgirsti kažką iš tiesų naudingo.

Autorius: Diana Janušaitė

 

 

 

Comments

  1. studentė says:

    Ar verta rašyti tokia tema, kai remiamasi tik savo patirtimi, juk galima buvo bent administracijos nuomonę įmesti apie laisvo lankomumo galimybę, kuri bent jau man būtų buvus naudinga.

  2. grupiokė says:

    Tribūna tam ir skirta, kad galėtum išreikšti savo nuomonę

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: