Apdovanoti geriausi studentų moksliniai pranešimai


SMF studentų konferencija, 2013 gegužės 10 d.

SMF studentų konferencija, 2013 gegužės 10 d. R. Gorodeckienės nuotr.

Gegužės 10 dieną Socialinių mokslų fakultete rinkosi jaunieji tyrėjai, čia vyko Studentų mokslinė konferencija „Aktualiausi socialiniai, ekonominiai ir kultūriniai XXI amžiaus procesai“. Pradėdamas konferenciją, Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. A. Bučinskas pasidžiaugė didėjančiu studentų susidomėjimu mokslu. Palinkėjęs visiems produktyvaus darbo ir aktyvių diskusijų, dekanas pažadėjo, kad geriausiais nominuoti mokslinių pranešimų autoriai bus pagerbti materialinėmis ir dvasinėmis atminimo dovanomis.

Konferencijoje dirbo penkios teminės sekcijos: Vadybos ir ekonomikos (sekcijos vadovė doc. dr. D. Kiyak),  Komunikacijos (sekcijos vadovė doc. dr. D. Janavičienė), Politikos mokslų (sekcijos vadovas doc. dr. S. Šiliauskas), Socialinės geografijos (sekcijos vadovas doc. dr. E. Spiriajevas), Viešojo administravimo (sekcijos vadovas doc. dr. J. Dvorak).

Keletą valandų darbas vyko sekcijose, dalyviai aktyviai diskutavo, pristatė savo tyrimų rezultatus, aptarė galimas darbų tobulinimo kryptis. Po to visi konferencijos dalyviai susirinko į vieną auditoriją trumpam diskusijų apibendrinimui. Vadybos ir ekonomikos sekcijos vadovė pasidžiaugė, kad jų sekcijoje dalyvavo svečių iš Šiaulių universiteto. Komunikacijos sekcijos darbą pristačiusi vadovė pasidžiaugė plačia pranešimų tematika (naujosios medijos, ne pelno institucijų įvaizdžio formavimas, piliečių žurnalistika, televizijos teminės laidos ir t.t.). Paminėtas ir jauniausias konferencijos dalyvis – vienos iš pranešėjų 2 mėnesių sūnelis, kurio mamai atiteko studentų balsu išrinkta geriausio mokslinio pranešimo nominacija.

Politikos mokslų sekcijos vadovas paminėjo studentų mokslinių darbų pranešimų tematikos įvairovę: nuo regioninės iki globalios pasaulinės politikos problemų. Analizuojamų problemų gausa pasižymėjo ir Socialinės geografijos sekcijos darbas. Čia studentai diskutavo ne tik apie didžiuosius Baltijos šalių miestus, bet ir apie Graffiti reiškinio teritorinį pasiskirstymą, taip pademonstruodami aktyvų pilietiškumą savo miesto problemų atžvilgiu. Viešojo administravimo sekcija vos spėjo pabaigti diskusijas iki nustatyto laiko, skirto aptarimui. Anot sekcijos vadovo, diskusijomis dalyviai buvo nukeliavę į Europos Sąjungos šalis,  pasiekė ir JAV, tačiau nepamiršo ir Klaipėdos miesto savivaldybės.

Sekcijose išrinkta po du geriausius pranešimus. Vieną geriausią pranešimą rinko dėstytojai, o kitą – studentai.

Geriausiais konferencijos pranešimais (dėstytojų balsu) išrinkti:

Giedrė Žlabytė už pranešimą tema: „Verslo ir teatro sąsaja svetingumo paslaugų kontekste: ekspertų įžvalgų tyrimas“

Virginija Samulionytė  už pranešimą tema: „Lyties faktorius žurnalistikoje: temų specializacija laikraščiuose Lietuvos žinios, Vakarų ekspresas ir Banga

Vaiva Indilaitė už pranešimą tema: „Informacinis karas XXI a. tarptautinių konfliktų reguliavimo strategijose”

Lolita Bronislava Jonikaitė už pranešimą tema: „Apleistų pastatų teritorinis pasiskirstymas Telšių rajone“

Simona Knystautaitė už pranešimą tema: „Piliečių dalyvavimas savivaldybėje siekiant gerinti viešąsias paslaugas“

Geriausiais konferencijos pranešimais (studentų balsu) išrinkti:

Gintarė Kaminskienė už pranešimą tema: „Vartotojų teisių aspektai Klaipėdos miesto spaudoje: esamos situacijos analizė ir auditorijos nuomonės tyrimas“

Audrius Bertys už pranešimą tema: „Lietuvos politinės partijos: tarp demokratijos ir pragmatizmo“

Rūta Griauslytė už pranešimą tema:  „Komunalinių atliekų rūšiavimas Europos Sąjungoje“

Gintarė Gibėžaitė už pranešimą tema:  „Piliečių dalyvavimo galimybės Lietuvos viešajame administravime“

Geriausių mokslinių pranešimų autorius pasveikino  SMF dekanas prof. dr. A. Bučinskas. Be garbingo konferencijos nugalėtojo diplomo, dėstytojų balsu išrinkti geriausieji gavo po elektroninės informacijos atmintinę. Įteikdamas atmintinę, dekanas palinkėjo ją sėkmingai panaudoti mokslinės informacijos kaupimui. Studentų balsais išrinktų geriausiais, laukė fotografijų albumas su gražiausiais Lietuvos vaizdais ir palinkėjimas per vasaros atostogas bent keletą šių nuostabių vietų aplankyti.

 Daiva Janavičienė

Akimirkos iš konferencijos, R. Gorodeckienės nuotraukos

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: