5 metai chorui – daug ar mažai?


„Pajūrio aidos“ praeitais metais lankėsi Ispanijoje. A. Šumskio nuotr.

„Pajūrio aidos“ praeitais metais lankėsi Ispanijoje. A. Šumskio nuotr.

Klaipėdos universiteto (KU) mišrusis choras 2013 metais minės 5 metų gimtadienį. Choro laukia įtempti, bet tuo pačiu ir smagūs, nuotykių ir iššūkių kupini metai. Apie naująjį choro „vardą“, artimiausius planus ir opiausias problemas „Sociumas“ kalbasi su vadovu doc. Algirdu Šumskiu.

Istorinis vardas

Po penkerių metų laukimo, ieškojimo ir mąstymo pirmieji savo skaitytojams pristatome KU mišriojo choro pavadinimą – „Pajūrio aidos“!

„Gal tai ir nėra labai jau madingas požiūris (pavadinimas – aut. past.), bet jei atvirai, tai man jau per gerklę lenda tas potraukis svetimybėms. Prieisime prie to, kad greitai gėda bus kalbėti lietuviškai…“, – apie naująjį pavadinimą ir jo kilmę kalbėjo A. Šumskis.

Žinoma, pagrindinė pavadinimo nuoroda – geografinė, juk vis dėlto KU – universitetas prie jūros. Žodis „aidos“ – tai ženklas,  atspindintis mūsų krašto kultūros paveldą, Mažosios Lietuvos chorines tradicijas. Šis žodis taip pat atspindi ir mūsų senąsias tarmes.

Anot choro vadovo, lietuviška žodžio „aidos“  prasmė yra aidas, atsikartojantis skambesys, gausmas, šauksmas, o jo semantinė reikšmė – dainos, giesmės. Šių prasmių lydinys ir suteikia žodžiui gylį, suriša jį su sena, Lietuvoje puoselėjama dainavimo ir giedojimo tradicija.

Jaunas, bet perspektyvus

A. Šumskio nuomone, penkmetis chorui ir daug, ir tuo pačiu labai mažai. Vadovo nuomone, choras – „vis dar kūdikis“. Tačiau net būdamas toks jaunėlis „Pajūrio aidos“ yra koncertavęs Ispanijoje. Taip pat džiaugiasi gastrolėmis po didžiuosius Lietuvos miestus, dalyvavimu įvairiuose festivaliuose, dainų šventėse.

„Jau turime savo nedidelę istoriją, kuriame gražias tradicijas“, – savo ir dainuojančiųjų darbu didžiuojasi chorvedys.

Svarbiausia – aktyvus studentas

Choras, dar tik bepradedantis įsitvirtinti tarp įvairiausių universiteto klubų, susiduria ir su viena kita problema, tačiau A. Šumskis tikisi, jog jos bus išspręstos. Pavyzdžiui, penkmečio šventei dar vis ruošiamasi, programa tik šlifuojama, o choristai  vis dar neturi aprangos. Pasitaiko problemų ir su studentų aktyvumu.

„Akademiniai kolektyvai visada pasižymi dainininkų kaita. Tai ir gerai, nes įsilieja naujos pajėgos, nauji žmonės su savo naujomis idėjomis ir darbais. Tačiau chorui tai ir problema, nes chorą palieka jau gražią dainavimo patirtį sukaupę studentai“, – teigia chorvedys.

Taip pat A. Šumskis nuogąstauja, jog dabartinį studentą nėra lengva prikalbinti ateiti į chorą ir tai yra didelė problema, mat aktyvių, kūrybingų ir visuomeniškai veiklai atsidavusių, bei turinčių reikiamus dainavimo gabumus studentų nėra daug.

Tačiau pokalbį su choro vadovu užbaigiame linksma gaida: „Manau, kad didžiausias traukos veiksnys yra choro veikla, koncertai ir kelionės. O jų tikrai planuojame ir daug ir smagių. Šis sezonas numatomas labai intensyvus chorui – bus ir koncertai, ir festivaliai, ir dainų šventės Lietuvoje bei užsienyje. Taigi visus, šiai veiklai atsidavusius ir gabius, kūrybingus studentus kviečiu į Klaipėdos universiteto mišrų chorą.“

Gabija Rakauskaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: