„Už laimėtą gyvybę“


Ankstukų eisana. Kristinos Ignatenko nuotr.

Ankstukų eisana. Kristinos Ignatenko nuotr.

Rugsėjo 14-tą dieną Klaipėdoje pirmą kartą surengta Ankstukų eisena „Už laimėtą gyvybę“. Šia simboline eisena pačiame miesto centre atkreiptas dėmesys į vaikus, kurie gimė per anksti, ir aplinkiniams teko pakovoti už jų gyvybę. Renginiu siekiama sukurti bendraminčių ratą, kad tėveliai tarpusavyje galėtų bendrauti, vieni kitiems padėti, dalintis patirtimi ir patarimais. Taip pat norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad jie nebūtų abejingi bei keistų požiūrį į tokias šeimas, kuriems vaikučiai gimė per anksti.

„Mūsų šeimoje dukrytė Elžbieta gimė pusę laiko per anksti nei tikėtasi, kai praėjome visą ugnį ir vandenį, o dukrytė pasivijo bendraamžius, tiesiog negalėjau sėdėti vietoje. Dalindamasi savo šeimos patirtimi norėjau suteikti pagalbą ir kitoms šeimoms, kad jos nesijaustų vienišos, ir kad joms būtų sukurta paramos grupė Klaipėdoje.“ – apie projekto sumanymą kalbėjo organizatorė Simona Šliogerienė.

Ankstukų eisena vyko nuo „Arkos“ paminklo iki Danės skvere esančios vaikų žaidimų aikštelės. Nuėjus šį simbolinį kelią, vaikai iš savo rankų į dangų paleido balionus „už laimėtą gyvybę“ šitaip užbaigdami gražią ir prasmingą akciją.

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir keli savanoriai studentai. Jie eisenos pradžioje dalino vaikams ir jų tėveliams balionus ir apyrankes, vėliau įteikė visiems dalyviams atminimo medalionus, o mažiausiems dar ir maišelius dovanų. Pakalbinti savanoriai vieningai patvirtino, kad tokiose akcijose dalyvautų dar ir dar kartą.

Viena iš tėvelių mama Lina apie šią akciją sakė, kad apie ją sužinojo „Facebook“ paskyroje. Ji mielai prisijungė prie eisenos, nes ir pati susilaukė anksčiau laiko gimusios dukrytės. Mamos Linos teigimu, per anksti gimusių vaikučių problemos yra aktualios šiandien, tad norisi prisidėti prie pagalbos kitoms šeimoms sprendžiant jų bėdas.

Organizatorė Simona džiaugėsi susirinkusiu žmonių skaičiumi bei teigė, jog šiemet akcija tikrai pavyko. Ji tikisi, kad kiekvienais metais rugsėjo mėnesį vis daugiau šeimų prisijungs prie Ankstukų eisenos ir ši šventė taps tradicine. Organizatorės planuose, pradedant nuo šių metų lapkričio 17-os dienos, kasmet organizuoti dar vieną šventę – Pasaulinę „neišnešiotukų“ dieną.

„Labiausiai ankstukams ir jų tėveliams norėčiau palinkėti augti sveikiems ir tikėti gyvenimu, nes jie yra tikri stebuklai,“ – užsidegusiai kalbėjo akcijos sumanytoja.

 

Trumpas reportažas iš įvykio vietos

 

SDŽU12101 grupė, Evelina Šaltytė

Comments

  1. Redaktorius says:

    Kaip galima rasti iniciatyvos autorius? Kaip su jais susisiekti?

  2. Eimantė says:

    Noriu pasidžiaugti straipsnio autorės jaunatvišku entuziazmu, kūrybiškumu, bei kompetencija. Ji ne tik puikiai atlieka žurnalistės pareigas, bet ir išjungus diktafoną, ar kamerą, taip pat puikiai bėga padėti organizacinei komandai įgyvendinti šią iniciatyvą. Evelina, linkime Tau sėkmės profesiniame kelyje! Tu gali daug, paversk savo svajones realybe!
    P.S. Su organizacine grupe galite susisiekti šiuo kontaktiniu el. pašto adresu: Simona Šliogerienė .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: