Tolerancija KVK studentų akimis


Rengino metu vyko fotografės Arcana Femina paroda

Rengino metu vyko fotografės Arcana Femina paroda

Praėjo dvi savaitės po tolerancijos dienos, tačiau jos paminėjimo nuotraukų iš Klaipėdos universiteto vis dar nematyti. Anokia čia paslaptis – šiais metais mes tokio, dalies studentų pasigesto renginio, neturėjome. Tačiau kolegos iš Klaipėdos valstybinės kolegijos lapkričio 12 d. organizavo kiekvienam atvirą renginį pavadinimu „Tolerancija – (Ne) abejingumas“. Jame buvo aprėpta daugiau nei vienas tolerantiškumo aspektas.

Tai – Etnokultūros veiklos specializacijos renginys, ruoštas trečio kurso Kultūrinės veiklos vadybos studenčių. Kalbėti sutiko Evelina Rulinskaitė, viena iš organizatorių. Evelina teigė, jog diskusiją organizavo septyniese, bendromis jėgomis.

 

Renginyje dalyvavo tatuiruočių meistras Justas Šlepetis, fotografė pseudonimu Arcana Femina, kurios darbai susiję su transeksualumu.

 

„Pasikvietėme Justą, kuris Klaipėdoje turi tatuiruočių saloną, kad pasidalintų savo patirtimi, kaip žmonės žiūri į jį, nes dauguma susidarę nuomonę, kad tatuiruotas žmogus – kaip žmogus parėjęs iš kalėjimo. <…> Taip pat pasikvietėme fotografę, kuri kalbėjo apie savo parodą, iš kurios rašo diplominį darbą, jos darbai susiję su transvestitais, ji papasakojo apie juos plačiau, kodėl dauguma nenori rodytis viešumoje“ – pasakojo Evelina. Diskusijoje dalyvavo ir Plungės miesto išrinktas tolerantiškiausias žmogus – Zita Paulauskaitė; moteris atkreipė dėmesį į žydų temą. Taip pat savo patirtimi dalinosi liliputizmu serganti Reda, pasakojusi apie žmonių reakciją į ją bei jos, kaip asmenybės, priėmimą visuomenėje.

 

Studentės pakvietė asmenis, kurie galėtų laisvai dalintis savo patirtimi ir be paruoštukių. Tokie dalykai dažnai palengvina žmonių gyvenimą, tačiau norint išlaikyti susirinkusios auditorijos dėmesį, gyvai pasakojama istorija yra tinkamiausias kelias į tai. Anot pašnekovės, būtent todėl dalyviams buvo įdomu ne tik klausytis, tačiau ir patiems dalyvaut diskusijoje su svečiais.

 

Praėjusiais metais diskusiją turėjome ir mes – „Medijos ir tolerancja“. Tačiau ji buvo skirta kur kas siauresnei auditorijai, t.y. žurnalistikos studentams ir tiems, kuriuos ši sritis domina. Nepaisant to fakto, jog renginys sulaukė nemažai dėmesio ir dalyvaujančių buvo pakankamai, norėtųsi matyti kažką labiau pritaikytą studentams. Pašnekovų pasirinkimas yra svarbu norint, jog susirinkusi auditorija ir šnekantieji komunikuotų.

 

Kalbėti apie toleranciją – būtina. Tačiau nepamirškime, jog mokyti toleruoti turime ne tik tuos, kurie nuo mūsų skiriasi minimaliai, bet ir kitos odos spalvos, kitos lytinės orientacijos asmenis, taip pat atrodančius visiškai kitaip nei tie, kuriuos kadien matome veidrodžiuose, antraip auginame kartas sakančias „Aš tolerantiškas (-a), bet..“.

 

Juk Klaipėdos universitetas – laisvos minties universitetas, tad kodėl nepasekus minėtų kolegų pavyzdžiu ir nepradėjus tolerancijos termino plėsti toliau už žiniasklaidos rėmų?

Roberta Kavaliauskaitė

Renginio akimirkos, fotografai: Viktorija Timaškova ir Pranas Žabinskas

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: