Lošėjo išpažintis. Prarasti pinigai, artimieji ir paskutinė viltis išgyti


Jaunuolių lažybų punktuose vis daugiau. G. Petravičiūtės nuotr.

Jaunuolių lažybų punktuose vis daugiau. G. Petravičiūtės nuotr.

„Būdamas 16 metų pradėjau lankytis lažybų punktuose. Labai domėjausi sportu, todėl nusprendžiau panaudoti savo žinias ir iš to užsidirbti. Praėjo septyneri metai ir tik visai neseniai sugebėjau pripažinti, kad esu priklausomas nuo lažybų“,- pasakojo Tomas. ( Vardas pakeistas. Asmuo redakcijai žinomas) „Ačiū savo mamai, kad ji mane atvedė į protą. Kitu atveju net neįsivaizduoju, kiek dar pinigų, draugų ir artimų žmonių būčiau praradęs.“

Netinkamas uždirbamų pinigų kelias

Dažnai jauno žmogaus maksimalizmas pakiša koją siekiant materialinės gerovės, nes rezultatus norime pamatyti dabar ir čia. Labai svarbu pasirinkti tinkamą būdą užsidirbti. Blogas pasirinkimas gali net atimti iš tavęs tai, ką jau turi. 23 metų Tomas pasakoja, kad pradėjęs lankytis lažybų punktuose niekada net neįsivaizdavo, kad priklausys Anoniminių lošėjų grupei.

„Lažybų punktuose man sekėsi.  Būdamas paauglys labai domėjausi sportu. Žinojau, kokioje komandoje, koks sportininkas žaidžia, kas turi traumų, – ir buvo nesunku nuspėti, kas laimės. Tačiau, kad ir kiek pinigų laimėdavau, man vis tiek nebuvo gana.“,- pasakojo Tomas.  Viskas prasideda nuo vieno lito. Vėliau statymai auga ir 100 litų nebeatrodo dideli pinigai, kuriuos taip paprasta pralošti.

Profesionalai neleis laimėti

Kad ir kiek žinių turėtum apie tam tikrą sporto šaką, niekada nebūsi gudresnis, nei tokie lažybų gigantai, kaip „Tonybet“, „Orakulas“, „Topsort“ . Tai didelės kompanijos, kuriose dirba profesionalai. Jie viską gerai apskaičiuoja, todėl iš jų pasipelnyti beveik neįmanoma. „ Per visą savo lošėjo karjerą esu laimėjęs apytiksliai 40 000 litų. Atrodo daug? Pralaimėjau daugiau,  nei  100 000 litų…“,- kalbėjo Tomas.

Nusisuko visi

Su laiku tampi nebevaldomas ir priklausomybė lošimui tave keičia, kaip žmogų. Kiekvienas priklausomybę turintis lošėjas negali sau ir kitiems pripažinti, kad jis serga. „Kai vis dažniau praloši, tu turi tik vieną tikslą – atsilošti. Imi manipuliuoti žmonėmis, jiems meluoti. Ir viskas tik tam, kad gautum pinigų. Taip pat imi išsisukinėti: meluoji, kad esi prekybos centre ir ieškai dovanos draugui, o iš tiesų sėdi „Top sport“ lažybų punkte. Šitaip netekau labai daug draugų, artimų žmonių, merginos. Baisiausia, kai suvoki, kad pralošei labai daug ir tau žūtbūt reikia atgauti bent dalį pralaimėtų pinigų. Prasideda vagystės. Jos žmogų tempia į baisiausią moralės duobę.“,- pasakojo vaikinas.

Išgelbėjo mama

Matydama mane tokioje beviltiškoje situacijoje, mano mama mane užrašė į Anoniminių lošėjų klubą. Jame renkamės 2 kartus per savaitę ir atvirai kalbame apie potraukį lošimui ir gresiančius pavojus. Taip pat diskutuojame apie 12 pagrindinių žingsnių, kurie padės pasveikti. Labai svarbu pripažinti, kad tu sergi, nes tik tada bus įmanoma pasveikti. Tik prieš keletą mėnesių pripažinau, kad esu priklausomas nuo lošimų, o lankyti Anoniminių lošėjų klubą pradėjau tik prieš kelias savaites. Susitikę klube diskutuojame ir apie tai, kaip svarbu tikėti Dievu ir suprasti, kad tik jis, būdamas stipresnis už tave, gali tau padėti. Paskutinis, 12-as punktas kalba, kad išmokę šią pamoką turime savo patirtimi dalintis su kitais. „Tikiuosi, kad jauni žmonės supras gresiantį pavojų ir nerizikuos tuo, kaip aš. Tikiu, noriu ir sieksiu pasveikti, nes ši priklausomybė tempia žemyn ir norėdamas išsaugoti pačius artimiausius, pasistengsiu padaryti viską, kad ten nebegrįžčiau“. – baigia pokalbį Tomas.

Gerda Petravičiūtė

Comments

  1. stebetojas says:

    Visiškai nieko naujo, šių dienų pasaulio istorija kaip kažkam nepasisekė, kasdien kažkam ir kažkur nesiseka. IMO pačio istorijos herojaus kaltė, kad jam nepasisekė (iš patirties sakau ir iš to, ką ,,sugaudžiau“ tekste). Gerai, kad, bent sveikos nuovokos liko po visos šitos traumos ir naudojamas žodis ,,beveik“, kai kalbama apie ,,neįveikiamus“ bukmekerius. Žodžiu yra dar graudesnių istorijų, čia nieko tokio baisaus, atsigaus žmogelis. Bet tai kodėl neparašot apie tuos kuriem sekasi? Yra apie ~2proc iš visų šitų nesėkmingų niekam jau nebeįdomių tuščiagalvių (lošėjų), kurie iš to pragyvena, aš mieliau skaičiau pozityvų, sėkmingų istorijų kupiną straipsnį, su visa gyvenimo istorija, kur visuomenės pasmerkatai ir priedo įsivaizduojamai automatiškai nesėkmingai veiklai (šiuo atveju lažyboms) pasakotojas atskleistų sėkmingą istoriją su visais: nuo ko ir kaip ir kada jam pradėjo sektis ir kas tai nulemė. iki to kaip šiandien jis gyvena, ką mano apie šį hobį/pragyvenimo šaltinį, kiek jam laiko, jėgų/ištvermės ir dvasinio stiprumo pareikalavo šis užsiėmimas ir ar jeigu atsuktų laiką atgal vistiek ,,lystų“ į šią veiklą, negu tokias aplinkai pasiduodavusių ir nesėkmingo rezultato modeliui sukuoduotų asmenų istorijas perteiktas į straipsnius, kurios varo į visišką pesimizmą šiame trivialiame pasaulyje.

  2. Birute says:

    Nesamone Visiska (komentaras). Nera ne vieno zmogaus, kur “pragyventu“ is losimo. Tai tas pats, kaip daryti versla ir islaikyti darbuotojus neturint pinigu. Taigi, bukmekeriai pasiima savo o tas kuris sako – pragyvenu ar isgyvenu is losimo – tegul parodo zaidejo saskaitos papildymo istorija. Skirsiu premija 50000 Eur tam, kuris atskleis savo “laimes paslapti“ pragyventi is losimo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: