Svečiuose KU absolventai. REPORTERĖ EDITA STANEVIČIŪTĖ: „IEŠKOTE SĖKMĖS RAKTO? NETINGĖKITE DIRBTI!“


Reporterė Edita Stanevičiūtė beveik dvejus metus dirbo Klaipėdos regioninėje televizijoje V. Samulionytės nuotr.

Reporterė Edita Stanevičiūtė beveik dvejus metus dirbo Klaipėdos regioninėje televizijoje V. Samulionytės nuotr.

„Visų pirma, nustokite laukti, kol galimybės nukris iš dangaus!“  –  nė nedvejodama jauniesiems žurnalistams patarimus išberia buvusi Klaipėdos universiteto studentė Edita Stanevičiūtė, nuo 2015 metų rugsėjo tapusi naująja „Lietuvos ryto“ televizijos žinių tarnybos reportere.  Ši mergina įrodė, jog didžiulis noras ir atkaklus darbas yra tiesiausias kelias svajonės link.

 

Tramplynas į sėkmę – praktikoje įgyta patirtis

Edita prisipažįsta apie žurnalistės karjerą svajojusi nuo mažų dienų. „Pirmoje klasėje mokytojos paprašyta nupiešti, kuo norėčiau tapti užaugusi, ilgai dvejojau tarp pribloškiančios aktorės ir dainininkės karjeros Holivude, bet vis dėlto apsisprendžiau, jog būsiu žurnalistė. Matyt mikrofonas kaltas“, – juokaudama pasakoja mergina. Savo pasirinkimo Edita neišsižadėjo ir vyresnėse klasėse – aktyviai rašė mokyklos laikraštyje, o baigusi vidurinę mokyklą pasirinko būtent žurnalistikos studijas Klaipėdos universitete. Tiesa, jaunoji žurnalistė tikina, jog būtent praktika studijų metu jai davė daugiausiai naudos ir tapo savotišku tramplynu į sėkmę. „ Pirmiausia Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“, vėliau radijo stotis „Laluna“ ir „Balticum“ televizija. Ten daug išmokau, gavau naudingų patarimų, o svarbiausia – realaus darbo. Tikrai neskaičiavau darbo laiko, susipažinau su žurnalistikos profesionalais, kuriuos stebėdama tik dar labiau panorau tapti tokia, kaip jie“, – pasakoja Klaipėdos universiteto absolventė.

Radijas žavi, bet pasirinko televiziją

Regioninėje televizijoje nemažai patirties sukaupusi Edita prisipažįsta, jog sostinėje – tempas šiek tiek didesnis,  tačiau viskas panašu. „Televizija turi savo specifiką, kurioje svarbiausia greitis: nuo naujienų paieškos iki kokybiško jų pateikimo žiūrovui. Ten svarbu ne tik tekstas, bet ir vaizdas“, – įspūdžiais dalinasi „Lietuvos ryto“ televizijos reporterė. Mergina prasitaria, jog nepaisant to, kad televizijoje mato daugiau perspektyvų, jaučia nostalgiją ir radijui, šios žiniasklaidos priemonės greičiui ir galimybei pateikti informaciją kitų lūpomis. Edita tikina, jog radijas visada liks jos širdyje, o klaipėdietiška radijo stotis „Laluna“, kurią nuodugniai pažino studijų metu, absolventės žodžiais tariant, – turi begales pliusų: pradedant skleidžiamu turiniu palaikoma gera nuotaika ir baigiant informacijos kokybe.

Įkvėpimo sėmėsi ir Klaipėdos universitete

Paklausta, ką galėtų vadinti savo, kaip žurnalistės autoritetu, Edita tikina vieno žmogaus negalinti išskirti, mat iš kiekvieno pažinto žurnalisto susirenkanti po dalelę, kuri jai atrodo geriausia. Papildomos motyvacijos suteikė ir Klaipėdos universiteto dėstytojai. „ Sirtautų duetas visada žinojo, ką pasakyti, kaip padėti ir įkvėpti. Už tai aš jiems labai dėkinga. Didelį indėlį įnešė ir Edita Valinčienė bei Rosita Vaičiulė. Šie žmonės keičia požiūrį į dėstytojus – jie tampa ne tik žinių skleidėjais, bet draugais ir patarėjais“, – atvirauja absolventė.  Edita prisipažįsta, jog dabar yra ten, kur ir nori būti, todėl artimiausiu metu pokyčių karjeroje neplanuoja, o kaip galimybės susiklostys ateityje, pasak merginos, parodys laikas.

Reda Petrikaitė, SŽ – 13

Trackbacks

  1. […] „Lietuvos ryto TV“ dirbančias Klaipėdos universiteto absolventes – Dovilę Sobutaitę ir Editą Stanevičiūtę bei buvusią LNK žinių reporterę Karoliną Frolovienę“ , – prisipažįsta pašnekovas. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: