Studentai anekdotus keičia internetiniais juokeliais


internete plintantis juokelis apie BMW

Internete plintantys juokeliai apie BMW

Keičiasi žmonės, keičiasi ir humoras. Ne išimtis ir Klaipėdos universitetas, kurio studentai juokauja įvairiai. Studentai pokštauja visur – ir namuose, ir universitete. Pokštų netrūksta ir paskaitose.

Kodėl humoras yra svarbus žmogui? Pasak psichologės Lauros Morkūnienės, geru humoro jausmu pasižymintys asmenys lengviau susitvarko su stresu, yra geresnės psichinės sveikatos, labiau sutaria su kitais ir yra labiau pasitikintys savimi.

Tai yra ypač svarbu studentams, nes neretai jiems tenka studijas derinti su darbu.

Klasikinis humoras – nyksta

Anekdotai lieka populiarūs iki šių dienų. Jų neatsisako nei televizija, nei radijas, nei kitos žiniasklaidos priemonės. Tačiau besikeičiantis humoras palengva stumia pasakojamus anekdotus iš rinkos. Klaipėdos universiteto studentai, paklausti, kaip jie juokauja akademinėje bendruomenėje ir už jos ribų, sunkiai rinko žodžius.

Studentai dažniausiai vieni kitiems anekdotų nepasakoja, bet šioje vietoje neapsieita be gyvenimiškų patirčių. Štai pirmojo kurso Socialinių mokslų fakulteto studentė Ernesta nebijo pasijuokti iš savęs: „Jeigu pamatau merginą, einančią su tikrai labai aukštais bateliais, įsivaizduoju, kaip vaikščiočiau aš. Pasakau tai draugei ir pralinksmėjame.“

Ernestos manymu, pirmakursiams juokauti universitete yra kur kas sunkiau, nes jie dar jaučiasi ne visai saviškiais.

Įmantresnių juokelių galima išgirsti vyresnio kurso studentų gretose. Vieni dalijasi įspūdžiais iš filmų ar serialų, o kiti šmaikščiai pasakoja senus ar neseniai įvykusius nuotykius.

Studentai su humoru susiduria ir paskaitose. Neretai tai inicijuoja patys dėstytojai, siekdami išlaikyti susidomėjimą paskaitoje dėstoma tema. Dažnai toks metodas pasiteisina.

Kaip teigia studentai, jiems anekdotų pasakojimas nebėra aktualus, nes didžioji dalis jų yra žinomi, o rasti ar sukurti naujų – nėra paprasta. Jie šią humoro rūšį priskiria vyresniajai kartai.

Tradicijas keičia virtualioji erdvė

     Šiais laikais ženkliai humoro formą pakeitė virtualioji erdvė – internetas. Anekdotus palengva iš rinkos stumia tarp jaunimo populiarėjantys internetiniai juokeliai. Paprastai tai yra nuotraukos su trumpais prierašais, tiesiog trumpas juokingas tekstas arba vaizdo įrašai.

Taip jaunimui nereikia vargintis skaityti ilgų anekdotų, bandant suprasti jų esmę. Studentai ir kiti dažniausiai trumpais juokeliais dalijasi socialiniame tinkle „Facebook“. Juokelių turinys įvairus: nuo gyvenimo pamokų iki realijų ir ne tik.

Labiausiai juokaujama iš naujai „iškeptų“ įvykių. Šiomis dienomis itin daug kalbama apie BMW markės automobilius. Ne vienas šių transporto priemonių vairuotojas rėžėsi į autobusų stoteles, apie tai mirgėjo ir tebemirga žiniasklaida, todėl pastaruoju metu tarp studentų internete netrūksta pokštų šia tema: sukuriami įvairūs paveikslėliai, kuriuose BMW ruošiasi taranuoti stotelę ir pan.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad studentams vis labiau artimi tampa juokeliai iš Vakarų. Šiomis dienomis didelė dalis Lietuvos jaunimo supranta anglų kalbą, todėl jiems humoras šia kalba yra vis labiau artimas.

Virtualios erdvės pakeista humoro forma yra mažiau priimtina vyresniosios kartos atstovams, bet vis labiau mėgstama jaunimo. Taip žmonės gali juokauti ne tik bendraudami gyvai, bet ir per atstumą.

Nors kiekvienos kartos humoras yra skirtingas, svarbiausia, kad jis žmonėms būtų naudingas.

Mindaugas Drąsutis

Comments

  1. Redaktorius says:

    Matyt, tikrai skirtingos kartos savaip supranta humorą. Pamačius šiuos vaizdus facebook’e, man jie buvo nesuprantami, juo labiau, – nejuokingi. Dabar supratau, kur čia šuo pakastas

  2. Vėjas says:

    Tikrai taip. Kiekviena karta atsineša kažką savo, ko kitoms kartoms dažnai perkasti nepavyksta. Jaunimas turi savo skonį ir tai sveikintina.

  3. Vilius says:

    Na tikrai įdomu 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: