Radijo žinių tarnyba: žvilgsnis iš arti


Dalius Žeimys - daugiau nei dvidešimt metų dirba radijo žinių tarnyboje. R. Petrikaitės nuotr.

Dalius Žeimys – daugiau nei dvidešimt metų dirba radijo žinių tarnyboje. R. Petrikaitės nuotr.

Radijo populiarumas – vienas stabiliausių žiniasklaidos rinkoje. Net du trečdaliai lietuvių kasdien klausosi radijo programų, o ir priekaištų dėl prastos žiniasklaidos kokybės radijas sulaukia kur kas mažiau negu televizija ar internetiniai naujienų portalai. Vyriausiasis radijo stoties „Laluna“ žinių tarnybos redaktorius Dalius Žeimys tikina, jog auditorijos palankumą ir pasitikėjimą užtikrinti gali tik kokybiškas komandinis darbas.

 

Ne taip lengva, kaip atrodo

Daugiau nei dvidešimties metų patirtį šioje srityje skaičiuojantis D. Žeimys pasakoja, jog radijo žinios žmonėms vis dar išlieka patrauklios dėl jų operatyvumo ir glaustumo. „Jose atrenkama tik aktualiausia ir įdomiausia informacija, o kai kurių portalų informacijos sraute galima tiesiog pasimesti“, – privalumą įvardija žinių tarnybos redaktorius. Pasak pašnekovo, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog paruošti radijo žinias kur kas lengviau nei televizijos – mat jos nereikalauja specialaus montažo, operatorių darbo ar vaizdinės medžiagos. „Kadangi radijo stotis „Laluna“ žinias transliuoja kas pusvalandį, sunkiausias darbas ruošiantis tiesioginiam eteriui – per trumpą laiką įsigilinti į esmę, paruošti informaciją aiškiai, patraukliai ir suprantamai“, – atvirauja D. Žeimys, kasdien radijo eterio bangomis klaipėdiečiams pranešantis svarbiausias aktualijas.

Nėra vieno šaltinio

Radijo žinių tarnyba privalo nuolat jausti savo miesto pulsą ir, pirmiausia, tarnauti apibrėžtam regionui. Paklaustas, kokiais informacijos šaltiniais remiasi radijo žinių tarnyba, D. Žeimys tikina, jog vieno pagrindinio informacijos kanalo nėra. Būtent tai žiniasklaidos priemonei leidžia išlikti nešališkai ir objektyviai bei aiškiai nupiešti įvykių, faktų ar reiškinių vaizdą klausytojui. „Jeigu kalbame apie radijo stotį „Laluna“, – prenumeruojame naujienų agentūrų pranešimus, patys ieškome medžiagos įvairiuose šaltiniuose – valstybės ir savivaldybių institucijose, naujienų portaluose, spaudoje, apie Klaipėdos aktualijas informaciją renka korespondentas Žydrūnas Naujokas“, – pasakoja D. Žeimys. Pašnekovas priduria, jog auditorija taip pat aktyviai dalyvauja informacijos rinkimo procese – klausytojai dažnai patys skambina į žinių tarnybą ir praneša apie iškilusias problemas.

Gabiausiems – kelias į platesnius vandenis

D. Žeimys juokaudamas radijo stotį „Laluna“ vadina savotiška žurnalistų kalve ir puikia praktine mokykla studentams. Pasak pašnekovo, darbo kokybė ir pasiekti rezultatai priklauso tik nuo paties studento, jo supratimo, pastangų, pasaulėžiūros ir svarbiausia – noro. Jis pabrėžia, kad jau ne vienerių metų patirtis rodo, jog pati opiausia universitetų problema ruošiant žurnalistus – praktikos stoka. „Studentams, atėjusiems į radiją, labiausiai trūksta praktinių žinių, bendro išprusimo, visapusiškumo ir domėjimosi aplinkui vykstančiais procesais“, – savo įžvalgomis dalinasi D. Žeimys. Tačiau priduria, jog gali didžiuotis ir tokiais Klaipėdos universiteto studentais, kurie baigę mokslus toliau sėkmingai kopia karjeros laiptais. „Malonu paminėti LNK žinių vedėją Liną Kairytę, „Lietuvos ryto TV“ dirbančias Klaipėdos universiteto absolventes – Dovilę Sobutaitę ir Editą Stanevičiūtę bei buvusią LNK žinių reporterę Karoliną Frolovienę“ , – prisipažįsta pašnekovas. Tiesa, radijo stoties „Laluna“ žinių redaktorius pastebi tendenciją, jog gabiausi ir talentingiausi žurnalistai, baigę universitetą, dažniausiai palieka uostamiestį ir laimės ieškoti keliauja į Vilnių. „Sostinėje tiesiog daugiau galimybių, didžiausia rinka, pagrindiniai žiniasklaidos biurai ir, žinoma, viliojantys solidesni uždarbiai, kurių negali pasiūlyti regioninės žiniasklaidos priemonės“, – priežastis vardija D. Žeimys.

Reda Petrikaitė, SŽ-13 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: