Barbės kitaip


Studentė Silvija lėlėms ne tik sutvarko plaukus, pakeičia veidą, bet ir pasiuva drabužėlius. Silvijos Staniūtės nuor.

Studentė Silvija lėlėms ne tik sutvarko plaukus, pakeičia veidą, bet ir pasiuva drabužėlius. Silvijos Staniūtės nuor.

 

 

Tikriausiai niekas nesiginčytų, kad Barbės – ištikimiausi mergaičių vaikystės žaislai. Parduotuvėse galima rasti įvairiausių Barbių bei, žinoma, jų drabužių, aksesuarų ar net tokių daiktų – kaip dviratis, mašina ar net visas Barbių namas. Niekam ne paslaptis, kad dauguma mergaičių trokšta turėti kitokią lėlę, tokią, kurios parduotuvėje nėra. Įdomu, kad lėlės sutvarkymas ir jos įvaizdžio kūrimas gali būti įdomus užsiėmimas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Kauno Vytauto Didžiojo universitete kūrybinių industrijų programoje studijuojanti trečiakursė Silvija Staniūtė laisvalaikiu užsiima lėlių atnaujinimu – senas Barbes prikelia naujam gyvenimui.

Įdomu stebėti kaip keičiasi lėlės

Studentė Silvija pasakoja, kad idėja perdaryti lėles jau senai jos mintyse. Merginai visada buvo įdomu skaityti straipsnius, žiūrėti vaizdo reportažus kaip keičiasi lėlės. „Žiūrėdavau įvairius interviu, kuriuose žmonės pasakoja apie lėlių perdarymą, jų kolekcionavimą. Galiausiai pamačiau vieną vaizdo įrašą, kuriame moteris „Bratz“ lėles perdaro į paprastas: nuplauna ryškų makiažą, peršukuoja plaukus bei pasiuva rūbelius,“ – pasakoja lėlių perdarymu užsiimanti mergina. Lėles, kurias ji žada pakeisti, dažniausiai perka dėvėtų rūbų parduotuvėse.

Nauja lėlės išvaizda

Lėlės, kurias studentė ruošiasi atgaivinti, neretai atrodo nekaip: purvinos, susivėlusias plaukais. Pirmiausia mergina imasi jas plauti, vėliau – tvarkyti plaukus. „Labai sunku yra atgaivinti lėlių plaukus. Juos tenka ilgai šukuoti, prieš tai ištepus įvairias kondicionieriais. Kai tai baigta – plaukus apkerpu, kad jie atrodytų gyvesni bei dailesni,“ – apie lėlių atgimimo pradžią kalba Silvija. Sutvarkiusi plaukus, mergina imasi lėlės veido. Acetono pagalba ji nuplauna prieš tai buvusį lėlės makiažą ir veidą perpiešia savaip. Kai abi šios procedūros padarytos, studentė pasiuva lėlėms drabužėlius bei sukuria aksesuarus.

Sunkiausia nupiešti lėlių veidus

Studentė Silvija neslepia, kad šiame darbe vienas sunkiausių etapų – nupiešti naują lėlės veidą. Ji tikina, kad dėl įgūdžių trūkumo neretai tenka veidą perpiešti net kelis kartus. „Beveik niekada nesigauna iš pirmo karto nupiešti tokį veidą, kokį esu suplanavusi. Perpiešiu po keletą kartų, kol rezultatas tenkina,“ – pasakoja Silvija. Ji sako, kad dėl smulkių detalių veido piešimas reikalauja itin didelio kruopštumo.

Labiausiai kūrėjai patinka paskutinis kūrybos etapas – lėlės rūbai

Studentė Silvija sako, kad iš visų lėlės įvaizdžio kūrimo etapų jai maloniausia yra siūti rūbus. „Mėgstu fantazuoti,- kokia bus lėlės suknelė, kokį charakterį ji įkūnys. Gal ji bus pasakų princesė, fėja o gal visai kitas personažas? Kostiumų vizijos neretai keičiasi net keletą kartų, kol išsirenku medžiagas,“ – atvirauja Silvija. Pasak jos, siuvimo procese keičiasi ir rūbų fasonai – jie nuolat yra papildomi naujomis detalėmis. Prie drabužių Silvija nepamiršta pritaikyti aksesuarų. Juos kuria iš įvairių medžiagų bei karoliukų. Mergina džiaugiasi, kad senas lėles, pasitelkiant fantaziją, galima prikelti antram gyvenimui ir jomis gali džiaugtis kiti žmonės.

 Virginija Sereikaitė, SŽ-13 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: