„Gyvenimas – nuostabi kelionė. Tai supratau atlikdama praktiką užsienyje“


Praktika Turkijoje, Antalijos mieste. Iš Viktorijos Abromavičiūtės archyvo

Praktika Turkijoje, Antalijos mieste. Iš Viktorijos Abromavičiūtės archyvo

Nėra nieko geriau, kaip dirbti darbą, kuriame gali tobulėti ir išreikšti save. Tai patyrė KU Sveikatos mokslų fakulteto studentė Viktorija Abromavičiūtė (21m.), kuri šiuo metu trečiame kurse studijuoja turizmą ir rekreaciją. Studentė visą pusmetį praktikavosi Turkijoje, Antalijos mieste. Pakalbinta „Sociumo“ Mergina dalijasi įgyta patirtimi.

Likimas paskatina įgyvendinti svajonę

Mintis, kur norėtų atlikti praktiką, Viktorijai Abromavičiūtei kilo pirmame studijų kurse, kuomet ji dalyvavo vyresniųjų kursų studentų praktikos, atliktos tarptautinių kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ įmonėje Turkijoje, pristatyme. Nuo tada mergina žinojusi, kad sieks praktiką atlikti užsienyje. ,,Galutinai nusprendžiau, kad noriu atlikti praktiką užsienyje ir būtent ,,Tez Tour” įmonėje. Tai žinojau iškarto, vos gavusi laišką iš studijas kuruojančios katedros,kviečiantį atlikti praktiką Turkijoje,”- teigia studentė.  Jau po metų Viktorija siuntė šeimai linkėjimus iš saulėtosios Antalijos.

Vertingiausios gyvenimo pamokos

Mergina dirbo ,,transfermenės” (turistus lydintis asmuo nuo oro uosto iki viešbučio) pareigose. Praktikos metu studentė džiaugiasi įgavusi nemažai patirties. Jau vien savo akimis pamatyti ir pačiai patirti darbo organizavimo subtilybes vienoje iš didžiausių turizmo agentūrų ,,Tez Tour” yra puiki proga tobulinti studijų metu įgytas žinias. Anot Viktorijos: ,,Dirbdama išmokau laisvai, neabejodama savimi, bendrauti su turistais, nesvarbu, dirbant su mažomis ar didelėmis jų grupėmis. Daug sužinojau apie pačią šalį, Turkiją. Truputį pramokau turkų kalbos. Viso sezono metu teko labai daug kalbėti rusų, bei anglų kalbomis, taip sustiprinau jau turimus kalbų vartojimo įgūdžius. Mano praktika truko pusmetį, per tą laiką įgijau daugiau savarankiškumo, įgavau pasitikėjimo savimi, patyriau daug įspūdžių, pamačiau nuostabiausius Turkijos gamtos kampelius bei susipažinau su daug nuostabių žmonių,- su kuriais bendravimas nesibaigė man išvykus,”-  šypsojosi apie tai pasakodama mergina.

Aistra kelionėms

Kol kas Viktorija yra pasinėrusi į mokslus, nes jie stropiai studentei – svarbiausias prioritetas. Tačiau mergina užsimena, kad netrukus  vėl teks krautis lagaminus, nes gyvenimas – nesibaigianti kelionė. “Noras vykti į kitas šalis vis auga, todėl artimiausiu metu, vasaros sezonui, planuoju vykti į Bulgariją. Likau labai sužavėta praktika Turkijoje, tad nedvejodama vėl pildžiau anketą ir išsiunčiau į „Tez Tour“ įmonę. Labai smagu, kad šį įmonė siūlo ne vieną šalį, kurioje galima išmėginti savo jėgas turizmo sferoje”, – pasakoja studentė.

Studente! Nedvejok ir paragauk gyvenimo

Paklausus Viktorijos, ar vertėtų studentui pakeisti aplinką ir pasiryžti praktikuotis užsienyje, mergina net neabejoja: iš gyvenimo reikia pasiimti viską, kas geriausia. Viktorija teigia: ,,Tikrai rekomenduočiau atlikti praktiką užsienyje. Manau, bent kartą pamėginti yra verta, nes pamatai, kaip vyksta darbas kitur ir įgauni dar daugiau reikiamų žinių. Be to, pamatai kitą šalį, nuostabias vietoves, dėl kurių žmonės čia atvyksta iš įvairiausių pasaulio kampelių. Taip pat susipažįsti su neįprasta, turtinga vertybėmis kultūra ir iš įvairiausių šalių atvykusiais čia žmonėmis. Prapleti savo pažinčių ratą. Be to, išvykus toli nuo namų, įgauni gyvenimo užsienyje patirties, įgiji savarankiškumo, nes susiduri su rūpesčiais bei problemomis, kurias tenka spręsti pačiam. Visa tai,- pradžioje gąsdina, tačiau vėliau supranti, kad įgavai nuostabią gyvenimo patirtį. Norint lavinti savo užsienių kalbų žinias, praktika užsienyje – taip pat puiki proga.”

Galbūt sunkiausia yra ryžtis tokiai kelionei, kai nežinai kas tavęs laukia nepažįstamoje vietovėje. Tačiau išankstines abejones užgožia įgyta patirtis, kuri gali pakeisti ir patį keliautoją ir tolimesnį jo gyvenimą.

SŽ-14 grupė, Raimonda Daukantaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: