Į ką būtina atkreipti dėmesį rašant diplominį darbą?


Kad aukštyn lėktų kepurė, reikia gerai parengti baigiamąjį darbą. Flickr nuotr.

Kad aukštyn lėktų kepurė, reikia gerai parengti baigiamąjį darbą. Flickr nuotr.

Turbūt nėra studento, kuriam nerūpėtų, kaip sėkmingai parašyti baigiamąjį diplominį darbą. Informatikos studentai surinko keletą esminių patarimų,  kad darbas vyktų kuo sklandžiau:

  1. Baigiamojo darbo temos pasirinkimas. Svarbu, kad baigiamojo darbo tema pirmiausia būtų idomi jums.  Jei tema jums nebus įdomi,  baigiamojo darbo rašymas gali virsti kančia. Jei gavote jums neįdomią temą neabejotinai paprašykite ją pakeisti.
  2. Baigiamojo darbo vadovo pasirinkimas. Rinkdamiesi savo darbo vadovą, atsižvelkite į dėstytojo interesų sritis. Pamąstykite, ar darbo vadovui bus įdomi jūsų pasirinkta baigiamojo darbo tema. Jei dėstytojui jūsų tema nėra įdomi, vėliau gali kilti keblumų, nes nesulauksite iš jo pagalbos tiek, kiek tikėjotės. Darbo vadovas negalės jums pasiūlyti papildomos reikalingos literatūros, nes tiesiog jos neturės, tai natūralu, juk jūs rašote tema, kuria jis visai nesidomi.
  3. Baigiamojo darbo rašymas. Iškelkite savo darbo problemą ir uždavinius, kuriuos nuolat peržiūrėkite, taip bus lengviau rašyti darbą, nenukrypstant nuo temos. Mintys turi būti dėstomos aiškiai, nuosekliai, neturi būti minčių šokinėjimo. Pradedant rašyti baigiamąjį darbą, pirmiausia sudarykit, suplanuokit darbo turinį – struktūrą. Kai turinys yra logiškas ir nuoseklus, tada remiantis juo galime rašyti baigiamąjį darbą dalimis.
  4. Baigiamojo darbo rašymo etapišumas. Nesitikėkite, kad baigiamąjį darbą pavyks parašyti per trumpą laiką. Pirmiausia, turite ieškoti literatūros, vėliau – ją studijuoti ir išsirinkti medžiagą, kurią naudosite savo moksliniame darbe. Taip pat turite nuolat bendrauti su savo mokslinio darbo vadovu, t. y. derinti susitikimų laiką, kuris būtų tinkamas tiek jums, tiek dėstytojui. O tai nėra taip paprasta, kaip atrodo, ir atima išties daug laiko, kuris yra labai svarbus ir reikalingas rašant mokslinį darbą.
  5. Laikykitės metodinių nurodymų. Atminkite, kad rašant baigiamąjį darbą, yra būtina laikytis universiteto ir katedros nurodytų metodinių darbo rašymo reikalavimų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad dažnai metodiniai nurodymai visoms studijų programoms nėra vienodi. Atskiri fakultetai ir net katedros turi savo metodinius darbo rašymo reikalavimus.
  6. Na, o kai mokslo darbas parašytas, metas laiko skirti pristatymo pasiruošimui. Geras pristatymas, nelabai vykusį diplominį darbą, gali išgelbėti. Kuo geriau pateiksite savo darbą komisijai, tuo geriau jis bus įvertintas. Nepamirškite, kad baigiamąjį darbą pristatyti nėra paprasta, todėl skirkite laiko pasiruošimui ir repeticijoms.

Dovilė Vindigienė, GDIF13101 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: