Perspektyviausias – universalus žurnalistas


Perskaityti naujienas eteryje ne taip ir paprasta... Viktorijos Vaškytės nuotr.

Perskaityti naujienas eteryje ne taip ir paprasta…  Neringos Mikaločienės nuotr.

 „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos nariai, siekdami daugiau sužinoti apie žiniasklaidos sferoje dirbančio žmogaus perspektyvas, 2016 metų gegužė mėnesį lankėsi Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete, kur įsikūrusi Komunikacijų katedra, rengianti žurnalistus. Čia smalsūs ir kūrybingi jaunuoliai turėjo galimybę iš arčiau žvilgtelėti į studijuojančiųjų kasdienybę.

Susipažinę su universiteto aplinka, užsukę į Komunikacijų katedrą ir erdves, kuriose žurnalistikos programos studentai ne tik poilsiauja, bet ir užsiima kūrybinėmis veiklomis, akademijos nariai buvo pakviesti ir į doc. dr. Daivos Sirtautienės paskaitas apie asmeninę komunikaciją ir apie efektyvią reklamą.

Svečius pasitiko SMF dekanas ir Komunikacijų katedros vedėja. Viktorijos Vaškytės nuotr.

Svečius pasitiko SMF dekanas ir Komunikacijų katedros vedėja. Neringos Mikaločienės nuotr.

Jaunuolių išvykos vinis – jau ketvirtus metus veikianti Medijų laboratorija, kurioje – naujausia moderni aparatūra, skirta praktiniam būsimųjų žurnalistų lavinimui. Čia atvykusiems ne tik pristatytas individualus studentų darbas šioje erdvėje, bet ir leista patiems praktiškai išbandyti reporterio kėdę: norintys prieš kamerą skaitė straipsnių ištraukas, o vėliau peržiūrėjo gautą video medžiagą, aptarė ne tik padarytas klaidas, bet ir išreikštas savo stipriąsias puses.

Komunikacijų katedros Medijų laboratorijos vedėjas Vidas Valinčius neslėpė, jog prieš keletą metų žurnalistikos studentai neturėjo pakankamai šios specialybės praktinės patirties, dėl to net elgesys prieš kamerą ar paprasčiausias mikrofono laikymas rankoje tapdavo nemenku iššūkiu.

Šiuo metu Medijų laboratorija, leidžianti besimokantiesiems įtvirtinti savo teorines žinias, užpildyta kompiuteriais, turinčiais profesionalią programinę įrangą ir pritaikytais darbui su aukštos kokybės vaizdo technika, garso bei vaizdo įrašymo įrenginiais, video kameromis su įvairiais priedais. Įkūrus Medijų laboratoriją, jauniesiems žurnalistams suteikta galimybė simuliuoti televizijos studijos darbą, naudotis kameromis, belaidžiais mikrofonais ir specialiu apšvietimu.

V. Valinčius pasidžiaugė, jog dabar būsimieji specialistai savo įgūdžius gali lavinti ir už universiteto ribų – studentai kartu su operatoriumi gali važiuoti į miestą ir iš tikrųjų daryti reportažus jiems aktualiomis temomis. „Antrame kurse žurnalistikos studentas išmoksta montuoti. Anksčiau to nebuvo, tačiau įvedėme šį dalyką, manydami, jog tai reikalinga būsimam šios srities specialistui: mokėti ne tik prakalbinti žmogų ir imti iš jo interviu, peržiūrėti jau suformuotą medžiagą ar parašyti scenarijų, bet ir gebėti montuoti vaizdą“, – pasakojo Medijų laboratorijos vedėjas.

Anot jo, universiteto studentai taip pat patenkinti permainomis. V. Valinčiaus teigimu, darbindamiesi į bet kurią televiziją ar internetinį portalą, absolventai galės save pristatyti ne tik žurnalistu, tačiau ir video montažo režisieriumi, mat turės įgūdžių šioje sferoje. Pasak Medijų laboratorijos vedėjo, buvę studentai jau dirba žinomose žiniasklaidos priemonėse, tokiose kaip „Lietuvos rytas“, „Balticum“ televizijose ar naujienų portale Delfi.lt.

„Pakalbinęs žmones, su operatoriumi mieste nufilmavęs reportažą žurnalistikos studentas kompiuteriu dirba savarankiškai: parašo scenarijų, tekstą, pats susikarpo bei įgarsina turimą medžiagą, sumontuoja galutinį darbą ir už tai gauna įvertinimą“, – apie studento veiklą iki galutinio rezultato kalbėjo medijų laboratorijos vedėjas. V. Valinčius įsitikinęs, jog ateities žurnalistas mokės ne tik imti interviu, bet ir filmuoti, fotografuoti bei montuoti vaizdo, garso medžiagą: „Manau, jog tokie universalūs specialistai bus geidžiamiausi“.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ,

Kretingos r. Vydmantų gimnazijos mokinė, „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: