Jaunas, vadinasi – inovatyvus


Studentai, dalyvaudami projekte „Get involved – it‘s easy“ Lenkijoje, turėjo galimybę ne tik sulaužyti kalbos berjerus, susipažinti ir labiau įsigilinti į lenkų kultūrą, bet pasidalinti savo jaunatviškomis mintimis su projekte dalyvavusiais studentais. 
Studentai iš Lietuvos dalinosi savo įspūdžiais ir atskleidė, kas jiem paliko daugiausiai prisiminimų. „Visos veiklos buvo naudingos ir įdomios, bet labiausiai patiko ta, kurioje galėjome leisti atsiskleisti savo vaizduotei, inovatyvioms jaunatviškoms idėjoms“, – šnekėjo iš projekto grįžę studentai.

dsc_0574

Viena iš užduočių – pasiūlyti idėjas, kaip inovatyviai panaudoti buvusį angliakasybos pastatą. 

„Kūrėme bendrą projektą, kurio pagrindinė mintis buvo pasiūlyti, kaip būtų galima išnaudoti Dąbrowa Górniczos mieste esančias labai senas, buvusias angliakasių gamyklos patalpas ir kaip jas pritaikyti ne tik gyventojams, bet ir miesto svečiams“. Apie šias patalpas studentai jau buvo girdėję iš pačių Dąbrowa Górniczos jaunuolių pasakojimų. Vienos dienos popietę projekto dalyviai buvo nukeliavę apžiūrėti šio pastato.

dsc_0611

Klaipėdos universiteto studenčių projektas susilaukė daugiausia dėmesio.

Užduoties dieną studentai turėjo valandą ne tik sudaryti darbo komandą, bet vizualiai ir teoriškai sukurti projektą, kuris kiek vėliau buvo pristatomas ir kitoms komandoms. Viena studentų grupelė siūlė patalpas išnaudoti sukuriant studentų erdves, kurios būtų skirtos ne tik vietiniams, bet ir kitų šalių studentams. Jose būtų galima dalintis patirtimi, susipažinti, rengti įvairias konferencijas, pasibūvimus ir pan. Kiti siūlė įrengti pramogų kompleksą, kuriame būtų įvairaus pobūdžio pramogos: boulingas, kinas, kartingai ir kitokie užsiėmimai.

O merginų komandos iš Lietuvos pasiūlytas projektas sulaukė didžiausio susidomėjimo. Penkios studentės pasiūlė buvusias patalpas sulyginti su žeme, o atstačius jas įrengti „Savęs ugdymo“ centrą. Jame žmonės galėtų užsiimti įvairia, jiem aktualia veikla. Patalpose veiktų įstaiga, padentanti žmonėms, kovojanties su įvairiomis priklausomybėmis, taip pat vaikų laisvalaikio centas, būreliai, šeimos krizių centras ir daug kitų įstaigų, kuriose kiekvienas galėtų atrasti tai, ko jam reikia, tai kas jį įkvėptų gyventi ir judėti pirmyn.

dsc_0586

Tarptautiniai projektai yra puiki galimybė susirasti draugų ir pasisemti naudingos patirties. 

Merginų idėja susilaukė daug gerų idėjų ir pagyrų. Studentės pasakojo ,kad norėtų, kad šis projektaskada nors būtų įgyvendintas ir šypsodamasis sakė, kad norėtų, kad jei toks centras įsikurtų, kad jų vardai būtų užpatentuoti, ar bent jau dominuotų centro įkūrimo istorijoje.
Darbas komandose leido suprasti, kaip vyksta tarpusavio komunikacija, kaip priimami bendri sprendimai, kaip randami kompromisai taip skirtingų nuomonių. Projekto nauda neįkainojama – ne tik užmegzti ryšiai, įgyti nauji draugai, bet ir gauta patirtis iš vykdomų užduočių. Studentai atskleidė, kad jie ketina rašyti projektą ir jei jiems pavyktų laimėti – Lenkijos studentus tikrai pasikviestų į svečius.

Parengė: Iveta Terechova Žurnalistikos programos III kurso studentė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: