Viso, magistrantai!


Dažniausiai kalbame ir rašome apie pirmakursius, bakalauro studijų programų studentus, absolventus… Tačiau kaip gyvena magistrantūros studijų studentai? Paskaitos jiems vyko vakarais, todėl neteko su jais susidurti koridoriuose akis į akį. Sausio 11-oji šešiems Medijų ir komunikacijos magistrantūros studentams buvo lemtinga diena. 222 auditorijoje vyko viešas magistro darbų gynimas. Studentus vertino ir komisijoje dalyvavo: fakulteto dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas, Doc. dr. Daiva Sirtautienė, lekt. dr. Rosita Vaičiulė, lekt. dr. Janina Pupelienė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Klaipėdos skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė. Po gynimo, kol komisija aptarinėjo studentų darbus ir sprendė galutinius darbų įvertinimus, trys magistrantūros studentės – Inga, Raminta ir Žaneta – noriai pasakojo apie studijų metus ir ateities planus.

Neužteko bakalauro

„Dirbau ir iki šiol dirbu žurnaliste, tačiau turint pedagoginį išsilavinimą ir norint pradėti profesionaliai rašyti – ne visada tai gali pavykti,“ – pasakojo Žaneta. Kadangi studentė darbe administravo internetinį tinklapį, rašė straipsnius, nusprendė savo žinias pagilinti ir pasirinko Medijų ir komunikacijos magistrantūros studijas.

Jos bendrakursė Raminta yra įgijusi aukštąjį istorijos išsilavinimą. Pasak merginos, norint būti geru specialistu, iš pradžių reikia rinktis konkrečią sritį ir tik po to linkti į žurnalistiką: „Prieš tai dirbau „Panevėžio balse“, man redaktorė pasiūlė bakalauro studijas pasirinkti tokias, kurios sutvirtintų mano žinias, gautas mokykloje. Todėl pasirinkau istoriją ir ieškojau, kaip galėčiau prisiliesti prie žurnalistikos, nes ji visada mane traukė.“ Tačiau ilgai studijavusi ir dirbusi Raminta suprato, kad nuolatinių žurnalistikos studijų nebenori, todėl nusprendė stoti į magistrantūrą: „Šiandien medijų svarba stipriai išaugo. Supratau, kad medijos ir komunikacija yra kur kas platesnė sritis nei žurnalistika,“ – tęsė studentė.

O Inga Viešojo administravimo išsilavinimą įgijo tame pačiame Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete, tačiau mergina nenorėjo sustoti, ieškojo naujų išbandymų: „Norėčiau būti universalesnė specialistė, todėl ir pasirinkau magistrantūros studijas. Pamačiau, kad visai šalia esančios viešojo administravimo ir komunikacijos katedros dirba visiškai kitaip, žmonės visiškai skirtingi.“ – stebėjosi mergina.

dekanas-prof-dr-antanas-bucinskas-2

Būti studentu sudėtinga

Studentės Ingos magistrantūros studijos prasidėjo su sunkumais: „Vienu metu pradėjau dirbti naujame darbe ir mokytis dalyką, su kuriuo nebuvo tekę susidurti. Tačiau po kurio laiko pripratau ir įsivažiavau į šį darbo ir studijų ritmą.“ Tačiau studentės laukė ir antrasis išbandymas – magistro darbo rašymas. „Sunkiausia buvo sugalvoti, ką rašyti ir kaip viską pateikti. Apmąstymai ir idėjos realizavimas truko kone pusę metų“, – pasakojo Inga.

Studentei antrino kolegė Žaneta, kuriai per tuos metus taip pat didžiausias išbandymas buvo suderinti darbą, mokslus ir šeimyninį gyvenimą. „Praėjusiais metais aš kartu su vaiku buvome pirmokai. Aš pirmoje magistrantūros studijų pakopoje, o vaikas – pirmokas mokykloje. Mudu net kartu vakarais ruošdavome pamokas“, – besijuokdama pasakojo Žaneta.

O štai studentė Raminta studijas prisimena su džiaugsmu: „Daug nuostabių patyrimų buvo studijų laikotarpiu. Įgijau naujų žinių, visiškai kitaip pažvelgiau į komunikaciją. Ypač įstrigo paskaitos pas dėstytoją Rositą Vaičiulę, kai sakėme viešas kalbas, mus filmavo, o po to save analizavome. Tai buvo puiki galimybė išlįsti iš savo kiauto.“ Studentė pridūrė, kad šios studijos padėjo tobulinti bendravimą. Tačiau aktyviai merginai neužteko Klaipėdos universiteto ir ji save išbandė Norvegijoje, Voldos universitete: „Į Norvegiją išvykau pagal Erasmus mainų programą. Pasirinkau studijas – Fotografija medijose, įgijau papildomų žinių. Dabar galiu ne tik rašyti, bet ir fotografuoti – dirbti už du“, – pasakojo Raminta.

O kas toliau…?

„Ieškosiu darbo, – savo ateities planus atkleidė Raminta, – kitų studijų tikrai nebeplanuoju. Jau studijavau 7-erius metus, mokslų prisiragavau sočiai. Dabar ieškosiu darbo europiniu mastu, aišku, norėtųsi darbą gauti Lietuvoje, bet nežinia kaip bus.“

Apie poilsį pabaigus magistrantūros studijas prasitarė Inga: „Oi… Reikia pailsėti ir susivokti, ką toliau norėčiau daryti, – atsidūsta studentė, – o toliau bus matyti, gal stosiu į doktorantūrą, negaliu sakyti, kad nebestudijuosiu, juk prietarai dažnai išsipildo.“

Ingos bendrakursė Žaneta džiaugiasi, kad pagaliau atėjo ta akimirka, kai nebereikia rūpintis mokslais ir galima atsipūsti. Studentė kolkas mokslams sako „Ne“. Įgytas žinias norėtų pritaikyti praktikoje: „Šiuo metu norėčiau išbandyti įsisavintas žinias, vis dėlto darbdavys žiūri į tavo gabumus, o ne į diplomą ar jų kiekį.“

Medijų ir komunikacijos magistrantūros studijų studentai jau įveikė antrą aukštųjų studijų etapą. Visi studentai buvo įvertinti teigiamai, belieka pasidžiaugti ir palinkėti Jums kuo didžiausios sėkmės ateityje. Pritaikykite tai, ką išmokote, pagaliau atėjo laikas skinti saldžius vaisius. Sėkmės!

Parengė: Emilija Masnikaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: