Studentai kuria inovacijas


Klaipėdos universiteto magistrantai pristatė net aštuonis naujus inovacinius projektus. Idėjų kūrėjai nustebino susirinkusius savo sumanymais: degalai į namus, virtualus gestų kalbos vertėjas, žuvies atitirpinimo sistema, baldų gamyba iš antrinių žaliavų ir kiti ne ką mažiau įdomūs ir originalūs projektai.

pranese%cc%87jai-ir-projektu%cc%a8-vertinimo-komisija

Pranešėjai ir projektų vertinimo komisija. Nuotr. Ritos Skirpstaitės.

Klaipėdos universitete Socialinių mokslų fakultete vykusiame renginyje savo inovacinius projektus išsamiai pristatė Inovacijų vadybos ir technologijų studentai: L.Martinkutė, M.Baublienė, M.Jokubauskas, V.Lekavičiūtė, G.Margienė, G.Sriebaliūtė, E.Sudeikis bei A.Vibikas. Pranešėjai pateikė ne tik naujas idėjas, tačiau ir apskaičiavo jų įgyvendinimo galimybes, rizikas, galimą pelną, reikalingos darbuotojų komandos sudėtį ir kt.

Inovacinių projektų renginio metu dalyviai išgirdo idėjas:

  • kaip per kelias minutes internetu susidaryti individualų kelionės maršrutą;
  • kaip efektyviai palengvinti kurčiųjų gyvenimą, kuriant hologramines apyrankes – virtualius vertėjus;
  • kaip sumažinti mažamečių vaikų pasimetimo prekybos centre riziką;
  • kaip papildyti automobilio baką degalais neišvažiavus iš namų;
  • kaip kurti patogius, išskirtinio dizaino baldus, naudojant antrines žaliavas, pvz., automobilių padangas;
  • kaip patobulinti žuvies atitirpinimo įrengimus, padvigubinant gamybos apimtis ir išlaikant kokybę;
  • kaip per kelias valandas pristatyti klientui pakaitinę žemės ūkio technikos detalę, minimalizuojant dėl gedimo patiriamus nuostolius;
  • kaip nebesukti galvos ir atvažiavus į senamiestį žinoti, kuri automobilio parkavimo vieta yra laisva ir laukia Tavęs atvykstančio.
renginio-organizatorius-prof-doc-dr-julius-ramanauskas

Renginio organizatorius prof. doc. dr. Julius Ramanauskas. Nuotr. prof. dr. R. Stašio

Prof. habil. dr. Julius Ramanauskas teigia, kad studentai tik patys kurdami ir mokydami kitus, geriausiai atsimena ir įsisavina žinias. Todėl jis ir paragino studentus kurti naujas idėjas ir suorganizavo šį renginį. Renginio pabaigoje visus, idėjas pristačiusius studentus, profesorius apdovanojo knygomis ir linkėjo inovacijų ir asmeniniame gyvenime.

KU SMF dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas džiaugėsi savo studentų darbais ir teigė: „Netiesa kaip dainuojama vienoje dainoje „kas paprasta – viskas jau atrasta“. Nieko panašaus. Yra daugybė dalykų, kuriuos dar galima atrasti, racionalizuoti, pakeisti, paspartinti. Tokie projektai paskatina žmogų žiūrėti, o ką čia galiu patobulinti, o ką galiu pakeisti šioje situacijose, kaip inovatyviau panaudoti laiką, medžiagas, kokias inovacijas galima pritaikyti. O šiaip visi išradimai tai gimsta iš tingėjimo. Kai žmogus tingi kažką daryti, jis galvoja, kaip čia padarius lengviau. Tad linkiu visiems kartais truputį ir patingėti, kad kiltų dar daugiau inovatyvių idėjų.“ , – linkėjo KU SMF dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas.

Bendraukime tarpusavyje visi, dalinkimės mintimis ir idėjomis. Lietuva maža, o Pasaulis didelis, tad ir darbo užteks visiems! Turėkite savo sėkmės formulę, kurią kiekvienas galite susikurti pats: ,,Idėja + Tikslas + Optimizmas + Komanda + Bendras Darbas ir Sėkmė bus!“, – kalbėjo prof. doc. dr. V. J. Žilinskas.

Taip pat profesorius, saugojant savo intelektinę nuosavybę, paragino studentus būti budriaisir laiku užpatentuoti savo inovacines idėjas. 

Parengė Rita Skirpstaitė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: