Kaip „Kupriukas“ keliauja po pasaulį


Algirdas Stonis griauna steriotipus, jog garaže dirba, tik neišprusę ir stikliuko nevengiantys vyrai. Jis daugumai klaipėdiečių žinomas, kaip orginalaus automobilio „Kupriuko“ savininkas.

Turite išskirtinį automobilį. Kas paskatino sukurti „Kupriuką“? Kodėl jį taip pavadinote?

„Kupriukas“ yra 1967 metų automobilio ZAZ965 pravardė. Pravardės atsiradimas paprastas. Konstruktoriai, kurdami šį modelį, beveik visą konstrukciją nukopijavo nuo Fiat 600, tik prie galinio bagažinės dangčio pritaisė „kuprą“. Tai ne vienintelė šio automobiliuko pravardė, bet man ji pasirodė mieliausia.

2 Algirdas Stonis

„Kupriukas“ nėra paprastas automobilis, kuo jis išsiskiria iš kitų?

Tai automobilis, kuris bando įsitvirtinti socialinėse erdvėse, kitokiu kontekstu, nei yra įprasta senoviniams automobiliams. Jis turi paskyrą socialiniame tinklapyje „Facebook“ bei „Instagram“. Kartu su juo dalyvauju automobilių renginiuose, tačiau tai nėra pagrindinė tema, kurią skleidžiu paskyrose. Temos gimsta spontaniškai, įžvelgiant nestandartinius dalykus standartinėse situacijose ir svarbiausia, perteikiant juos su gera emocija. Beje, „kupriuką“ nuolat reikia remontuoti.

Ar senovinis automobilis pravarde „kupriukas“ jūsų hobis ar darbas?

Automobiliuko ZAZ965 remontas, parodos bei blog‘as kol kas yra tik mano hobis.

Koks jūsų hobio tikslas?

Didžiausias tikslas ir uždavinys – skleisti pozityvią nuotaiką. Tai projektas, kuriuo noriu pateikti visai kitokį požiūrį į automobilį ir garažą.

Ar su „kupriuku“ važinėjate kiekvieną dieną ar jis skirtas, tik parodoms?

Šaltuoju sezonu nevažinėju. Senas metalas labai greit rūdyja, tad „kupriuką“ stengiuosi prižiūrėti, kad neatsirastų rūdžių. Su automobiliuku daugiausiai važinėju vasarą. Parodos, tai labai smagus užsiėmimas, bet kur kas smagiau susiorganizuoti kokį naktinį pasivažinėjimą ar šiaip ką įdomaus.

Būna, kai kas nors paprašo juo pasinaudoti fotosesijoms ar filmuojant muzikinius klipus. Su automobiliu stengiuosi dalyvauti ne komerciniuose renginiuose. Tokie renginiai man priimtinesni.

Algirdas Stonis

Kokių rekordų yra pasiekęs „kupriukas“?

Kelionė pas „kupriuko“ brolį į Joniškį. Keliavome į „Zapo barą“ žiemą iš Klaipėdos ir atgal, tai buvo tikras iššūkis! Nors šios kelionės negaliu vadinti rekordu, tai daugiau gyvenimo įvykis. Įsivaizduokite, beveik 200 km. kelionė mažu, nešildomu automobiliuku žiemą… Šiaip, kiekvieną sykį, kai nuvykstu į pasirinktą tašką, be neplanuotų sustojimų, apima lengvas rekordo pasiekimo jausmas. (juokiasi)

Jūs sugalvojote „kupriuko“ lipduką. Kaip kilo tokia idėja? Ką reikia padaryti, norint jį gauti?

Gatvės menas bei kelionės mane žavėjo ir žavi. Dėja, bet „kupriukas“ nebuvo pats patikimiausias ir saugiausias automobiliukas ilgoms kelionėms. Mano noras buvo su juo apkeliauti visą pasaulį. Taip gimė idėja pasigaminti keletą „kupriuko“ lipdukų ir juos padalinti draugams. Lipdukus duodavau tiems, kurie vykdavo į keliones. Visai neplanuotai, ši idėja išplito ir „kupriuko“ lipdukas apkeliavo daugybę šalių. Jis vis dar keliauja po visą pasaulį.

Neapsakomai smagu sulaukti nuotraukų iš žmonių ir dėl kitos priežasties. Kasmet vyksta „kupriuko“ lipdukų parodėlė. Jos pagrindinė tema: „Kaip „kupriukas“ įsivaizduoja parodą“. Tai šiek tiek skiriasi nuo mums įprastų parodų formų. Veiksmas vyksta garaže, skambant repo, reggae ar drum‘n‘base muzikai, surenkant tiek automobilių megėjus, tiek mėgstančius kokybišką muzikos skambesį.

Trečius metus dalinu lipdukus nemokamai. Norint jį gauti, tereikia pažadėti man atsiųsti žinutę su nuotrauką iš vietos, kur jis bus priklijuotas.

Kokių iššūkių planuojate imtis ateityje?

Pasaulio taikos. (šypsosi)

Parengė Neringa Pilipuitytė

 

Comments

  1. Maladiec!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: