Raudonu kilimu žengta į Kino pavasarį Klaipėdoje


„Nauji vėjai“ – tokiu šūkiu kovo 24 d. buvo atidarytas jau 22-asis tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ Klaipėdoje. Klaipėdos kino teatre „Forum Cinemas“ vykęs atidarymas pritraukė gausybę klaipėdiečių. Tarp jų buvo galima išvysti ir ne vieną žinomą veidą – Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską, aktorių bei muzikantą Adomą Stančiką ir kt.

Šiais metais „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių filmų. Iš jų 22 galėsime išvysti Klaipėdoje.

Sveikinimo žodžiais pradėjusi vakarą, „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė, pabrėžė, jog labai simboliška, kad šįmet, 22-ojo festivalio metu, Klaipėdoje bus galima pamatyti 22 skirtingus filmus. Taip pat ji pripažįsta, kad tai yra patys geriausi festivalio filmai.

Pasak Klaipėdos miesto mero V. Grubliausko, tie 22 filmai, kurie numatyti 22-ojo festivalio proga, tarsi 22 gilios, prasmingos, įspūdingos, užburiančios pavasario akimirkos, kurios įtrauks kiekvieną susidomėjusį kinu.

17548751_1418964468154555_762704765_o

Pirmasis „Naujų vėjų“ į pajūrį atpūstas filmas – olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno psichologinis trileris „Ji“. Šis filmas jau yra laimėjęs du „Auksinius gaublius“, buvo nominuotas „Oskarui“, o prancūzų kino kritikų išrinktas geriausiu šalies metų filmu.

Tradiciškai „Kino pavasaryje“ daug dėmesio skiriama ir lietuviškam kinui. Festivalyje numatyta net 16 lietuviškų premjerų. Tarp jų ypač laukiama režisieriaus Audriaus Stonio „Moteris ir Ledynas“. Be šio filmo pasirodys ir daugybė kitų talentingų ir perspektyvių Lietuvos kino kūrėjų.

Šiemetinis festivalis paįvairintas ir naujais technologiniais sprendimais – atnaujinta festivalio išmanioji mobilioji programėlė „Kino pavasaris“, kurią po seansų žiūrovai kviečiami parsisiųsti į savo išmaniuosius telefonus, o po to pabalsuoti už ką tik matytą filmą bei jį įvertinti. Tikimasi, kad tai padės apsispręsti būsimiems žiūrovams.

Festivalis pirmą kartą turi ir elektroninę parduotuvę. Joje galima įsigyti 2017 m. „Kino pavasario“ filmų kolekciją, kompanijos „8 To Go“ sukurtus džemperius ir marškinėlius, kompanijos „Gėda pelėda“ rankų darbo odines rankines ir aksesuarus su specialiu festivalio logotipu. Čia taip pat rasite specialiai festivaliui sukurtą, visame pasaulyje žinomo lietuvių menininko Karolio Strautnieko iliustraciją, kuri tapo šių meto festivalio plakatu.

Atidarymą savo kalba vainikavęs Klaipėdos meras V. Grubliauskas negailėjo pagyrų tiek „Kino pavasariui“, tiek savo miestui: „Aš neabejoju, kad per tuos metus, kai „Kino pavasaris“ kelia bures Klaipėdoje, užaugo jau visa karta arba bent nemenkas būrys klaipėdiečių, kuris sunkiai įsivaizduotų pavasarį be „Kino pavasario“. Be to, kur kitur „Kino pavasaris“ galėtų jaustis geriau, kalbant apie vėjus? Klaipėda ne tik jūros, bet ir vėjų miestas – gerųjų vėjų. Jeigu tik tuos vėjus moki pagauti, pakinkyti ir atsiduoti jų nešama kryptimi. Todėl neabejoju, jog „Kino pavasaris“ teisinga linkme orientuoja savo bures, nes Klaipėda niekada nestokos gero, kūrybiškai jaunatviško, energingo klaipėdietiško vėjo“.

Parengė: Gabrielė Ruočkutė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: