Projekto pristatymas

“Sociumo” vizija:  objektyviomis ir aktualiomis naujienomis sieksime didinti temų įvairovę ir taip labiau išplėsti „Sociumo“ auditoriją.

 

Misija: teiksime naujausias ir aktualiausias žinias, kurios bus naudingos šiandieninėje visuomenėje. Ieškosime išskirtinių naujienų bei asmenybių, kurios motyvuotų ir įkvėptų auditoriją. Kurdami tekstus ne tik studentams, bet ir moksleiviams, stengsimės juos pritraukti į sociumo veiklą. Išklausydami skaitytojų nuomones, tobulinsime šį portalą ir bandysime pritaikyti jį kuo platesnei auditorijai.
Auditorija: Klaipėdos universiteto bendruomenė, būsimieji studentai ir žmonės, kuriems įdomus Klaipėdos regiono ir universiteto gyvenimas.

 

Projektinio darbo vertybės:

  1. Objektyvumas – nešališkumas – prieš paskleisdami žinią, įvertiname informacijos skaidrumą, vengiame subjektyvaus mąstymo, remiamės morale.
  2. Aktualumas – publikuojame tik įdomias ir aktualias naujienas, atspindinčias akademinės visuomenės gyvenimą bei jos interesus.
  3. Operatyvumas – atsiduriame karščiausiose taškuose vietoje ir laiku, nepamiršdami, jog publikacijos taip pat turi būti parengiamos greitai ir operatyviai.
  4. Kūrybiškumas – stengiamės net ir paprastas naujienas bei situacijas pateikti originaliai ir kūrybiškai.
  5. Bendradarbiavimas – vienas už visus, visi už vieną.
  6. Racionalumas – remiamės logiškai mąstančio žmogaus protu.

Publikacijų turiniu palaikomos vertybės

Objektyvumas – nežaisti „nešvariai“ į vienus vartus!

Relevantiškumas – tinkamu laiku, tinkamoje vietoje!

Artimumas– balsas tiesiai iš pajūrio!

Tikslumas – „kaip pirštu į akį“!

Etiškumas – „švari siela – laimingas žmogus“!

Kritiškumas – „Čiuožki, čiuožki“, bet pro žurnalisto akis nepraslysi!

Inovatyvumas – visur ieškome „razinų, kad neliktų vien batonas“!

Pozityvumas – kiekviena diena – kaip šventė!

Nuoširdumas – nes „darbas žmogų puošia“!

Energingumas – gyvenimo būdas!

Kūrybingumas – visur įdėti dalelę savęs!

Projekto tęstinumas. KU žurnalistikos studijų mokomasis portalas „SOCIUMAS“ tęsia to paties pavadinimo studentiško leidinio tradicijas. Rankraštinis leidinys nuo 2007 metų leidžiamas žurnalistikos studentų, vadovaujant dėstytojai Rositai Uznienei.

Portalo „Sociumas“ veiklos organizavimas. Informaciją publikacijoms renka ir straipsnius kuria Žurnalistikos studijų studentai, studijuojantys „Elektroninės žiniasklaidos“ kursą. Dalyko dėstytoja –  prof. dr. Daiva Janavičienė. Tinklapio administratorės: asist. Audronė Balsė, SMF projektų vadybininkė Jelena Bogatova.

  Projekto administratorės

Projekto administratorės

Leidinio veiklos organizavimas vyksta studentų grupei imituojant redakcijos darbą, kurioje redaktoriaus (dalyko dėstytojo) profesiniai ir akademiniai nurodymai yra privalomi. Studijų proceso metu grupinio darbo metodu svarstomi portalo dizaino, teminės struktūros ir kiti eigoje kylantys klausimai, suformuoti pasiūlymai pagal technines tinklapio galimybes realizuojami portale „Sociumas“ praktiškai. Tinklapio technologinis palaikymas vyksta projektinio darbo principu, atsakomybes iš anksto aptarus su Socialinių mokslų dekanu.

SŽ-13 grupės studentai ir prof. dr. Daiva Janavičienė

%d bloggers like this: