Vienu šūviu – du zuikiai


Nauji mokslo metai pamažu įsibėgėja. Patvirtinti tvarkaraščiai, studentai kimba į mokslus. Vieni jų, turėdami galimybes, atsiduoda tik studijoms ir gali mėgautis tikru studentišku gyvenimu. Kiti, vos apšilę kojas universitete, pradeda ieškoti darbo – papildomos pajamos reikalingos daugumai. Treti ryžtasi pasinaudoti galimybe per trejus studijų metus įgyti dar vieną – karininko – specialybę.

Tokią galimybę turi ir Klaipėdos studentai. Į Krašto apsaugos ministerijos organizuojamus Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus kviečiami aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai nuo 18 iki 32 metų amžiaus. Šiais metais atranka į šiuos mokymus vyksta iki rugsėjo 30 d.

 

fb_img_1474889176572

Neringos bendražygės – drąsios ir žavios kursantės. Nuotr. asmeninio albumo. 

 

Kas tie Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai?

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – privalomosios pradinės karo tarnybos alternatyva, kurią atlikę aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai įgyja karinį parengtumą, pasirengia veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.

Mokymai trunka trejus metus. Klaipėdoje jaunuoliai gali rinktis iš dviejų mokymų programų: pėstininko būrio vado ir laivo kovinės dalies vado. Aukštųjų mokyklų studentai kas antrą savaitgalį mokosi karybos teorijos: taktikos, topografijos, medicinos, ryšių. Įgytos žinios pritaikomos vasaros atostogų metu dvi savaites vykstančiose lauko pratybose kariname poligone. Mokymų metu dalyviai aprūpinami karine uniforma, reikalinga amunicija. Jiems mokama nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija bei nustatytos išmokos buitinėms išlaidoms. Baigusiems mokymus suteikiamas atsargos leitenanto laipsnis, jie įrašomi į Lietuvos kariuomenės personalo rezervą.

Kario uniformą renkasi ir merginos

Galimybę įgyti karininko profesiją turi ne tik studijuojantys, bet ir studijas baigę absolventai. Apie tai, kas paskatino pasirinkti šiuos mokymus ir kaip sekasi krimsti karo mokslus, kalbamės su Neringa Bilviniene, Klaipėdos universiteto absolvente, kuri jau antrus metus lanko jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione Klaipėdoje.

 

fb_img_1474889133599

„Kareiviškas makiažas“ – lauko pratybose tenka ir taip „pasipuošti“. Nuotr. asmeninio albumo. 

 

„Klaipėdos universitete studijavau dailės pedagogiką. Praėjusiais metais kartu su drauge nusprendėme praeiti bazinius karinius mokymus. Tačiau Karo prievolės centre (Vytauto g. 5, Klaipėda) sužinojome, kad turėdamos aukštąjį išsilavinimą, turime galimybę siekti kur kas daugiau – įgyti karininko specialybę. Šiek tiek gąsdino ilgas mokymų laikas. Tačiau didžiulis noras patirti kažką naujo ir išbandyti save, padėjo apsispręsti. Praėjusios medicininę komisiją, abi su drauge tapome JKVM klausytojomis“ – pasakoja  Neringa.

„Šiemet esu jau antrame mokymų kurse. Į užsiėmimus kas antrą savaitgalį einu su didžiuliu noru. Ten mokomės ne tik taktikos, topografijos, karo inžinerijos, medicinos, ryšių, bet įgyjame ir pedagoginių, psichologinių žinių, ugdome lyderystės savybes, darbo komandoje įgūdžius. Šią vasarą vyko dviejų savaičių vertinamosios lauko pratybos kariniame poligone. Jose nebuvo lengva – praleidome dvi savaites lauko sąlygomis, patyrėme ekstremalių ir sunkių situacijų, kurios pareikalavo ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės. Tačiau esu tvirtai pasiryžusi sėkmingai baigti šiuos mokymus, todėl nepasidaviau net ir sunkiausiais momentais“.

 

fb_img_1474889121682

Asmenukė su kurso draigais. Nuotr. asmeninio albumo. 

 

„Šie mokymai suteikė galimybę patirti visai kitokį gyvenimą: sustiprėjau, užsigrūdinau, išmokau daug gerų dalykų, kurie, manau, pravers ir civiliname gyvenime. Taip pat sutikau įdomių žmonių ir susiradau naujų draugų. Tai neįkainojama patirtis ir puiki diciplinuoto gyvenimo mokykla“, – savo patirtimi dalijosi Neringa Bilvinienė.

Parengė Vilma Kojelienė, papildomų studijų studentė.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: